Зеленський вніс зміни в положення про військову службу

Показати всі

Зеленський вніс зміни в положення про військову службу

Президент Володимир Зеленський вніс зміни до положення про військову службу українців у ЗСУ. Про це пише “Газета”.

Тепер у разі воєнного стану для формування військових адміністрацій в населені пункти відправлятимуть військових із збереженням на службі без виключення зі списків особового складу, йдеться на сайті президента.

Заміщення посад відбуватиметься відповідно до переліку тих, що підлягають заміщенню військовослужбовцями військових формувань, особами рядового і командного складу правоохоронних органів та переліком посад, які можуть бути заміщені такими військовослужбовцями та правоохоронцями в районній, обласній військової адміністрації.

Відрядження військових та їх відкликання відбуватимуться наказами начальника Генштабу. Йому також варто письмово повідомляти про призначення військовослужбовців, відряджених у військові адміністрації. У разі необхідності начальник може відкликати особу, про яку йдеться.

За погодженням з Генштабом відряджених військовослужбовців звільняють з посад у підрозділах і знову спрямовують в його розпорядження у разі: припинення або скасування воєнного стану, завершення виконання завдань, невиконання обов’язків.

Крім цього, формулювання “введення воєнного стану” замінили на “оголошення стану війни”. Терміни вислуги для офіцерського складу встановлюють “до дня і часу припинення стану війни”.

Тепер військовий зможе отримати вище звання не тільки з урахуванням досвіду служби, але і “рівня професійної компетентності, особистих якостей і досягнень, відповідності характеристик посад”. При цьому із пункту виключили те, що “переміщення військовослужбовців по службі проводиться, як правило, без зарахування в розпорядження відповідних командирів”.

Курсантів після підготовки/перепідготовки/підвищення кваліфікації призначатимуть на посади згідно з отриманою військово-облікової спеціальністю, крім військовослужбовців, які зараховуються у розпорядження командира військової частини А0515 (Головне управління розвідки Міноборони України).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *