Волинян закликають збирати гриби та ягоди законно

Показати всі

Волинян закликають збирати гриби та ягоди законно

Волиняни будуть нести адміністративну відповідальність за незаконний перетин кордону під часу збору дикоросів. Про це повідомляє Держприкордонслужба.

Сезон збору дикоросів є дуже актуальним для жителів Волині та Рівненщини. Кожного року до цього залучається велика кількість населення, в тому числі і дітей. Але є такі, що не дотримуються  законодавства з прикордонних та природоохоронних питань.

Вони незаконно перетинають кордон повз встановлених місць та пунктів пропуску, намагаючись скоротити шлях. А інші, не дивлячись на те, що на всій українсько-білоруській ділянці державна межа позначена на місцевості прикордонними стовпами, інформаційно-поперджувальними знаками «Увага! Державний кордон України. Прохід заборонено», збирають дикороси безпосередньо біля кордону та за своєї неуважності порушують його режим.

Лише з початку сезону збору дикоросів за 12 днів липня прикордонниками Луцького загону з профілактичною метою та відповідними роз’ясненнями законодавства було повернуто від державного кордону 95 осіб.

Державна прикордонна служба України нагадує громадянам, що відповідно до українського законодавства за незаконне перетинання або спробу незаконного перетинання державного кордону України наступає адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладання штрафу від ста до двохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700 – 3400 гривень) або адміністративний арешт на строк до 15 діб, а якщо такі дії вчинені групою осіб або особою, яку потягом року було піддано адміністративному стягненню, тягне за собою накладання штрафу від двохсот до п’ятисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян (3400 – 8500 гривень).

1 Comment

  1. Avatar лучанин сказав:

    А як реагують білоруські прикордонники на порушення кордону з боку українських “старателів” ?