Якою має бути пенсія для українців – експерти

Показати всі

Якою має бути пенсія для українців – експерти

Пенсійна реформа, яку пропонує уряд, не кардинальна. Тільки наводить марафет.

Таку думку Gazeta.ua висловив економіст Борис Кушнірук.

«Поступово підвищувати страховий стаж до 35 років для виходу на пенсію – правильний крок. За старою системою, можна з десятьма роками стажу вийти на пенсію і отримувати її 25 років. Ця пенсійна модель безнадійна. Коли її запроваджували, люди після виходу на пенсію жили 2-3 роки. З урахуванням продовження тривалості життя утримувати пенсіонерів стає неможливим. Більшість українців розуміють, що на пенсію не варто розраховувати», – каже експерт.

Він пропонує зменшити виплати до пенсійного фонду і мінімізувати зобов’язання держави перед пенсіонерами.

«Держава має платити тільки прожитковий мінімум. Решту українці мають накопичити самі. Це можна зробити в недержавних пенсійних фондах, компаніях зі страхування життя чи через банківські рахунки зі спеціальним режимом. Можливо, інвестувати в нерухомість», – пояснює Кушнірук.

У переорієнтуванні на страховий стаж багато підводних каменів. Офіційне працевлаштування не завжди означає сплату податків автоматично, говорить юрист Ростислав Кравець.

«10 років працівник отримував зарплату на картку чи в касі підприємства, але роботодавець не сплачував податки. А ви про це дізналися тільки перед виходом на пенсію. А підприємства може вже й не існувати», – коментує правник.

Щоб перевірити, чи ви сплачуєте податки, можете звернутися до податкової служби й отримати довідку. Надають її протягом місяця, додав він.

Comments are closed.