Як у серіалі, тільки наяву: новий Президент України присягнув на вірність українському народові

Показати всі

Як у серіалі, тільки наяву: новий Президент України присягнув на вірність українському народові

Найочікуваніша політична подія цього року… та що там, мабуть, цього п’ятиріччя, відбулася. Володимир Зеленський, актор, продюсер, молода і креативна людина не з системи, здобувши колосальну підтримку на виборах, офіційно обіймає головний пост держави, склавши присягу на вірність українському народу.

Як і обіцяли організатори, інавгурація відбувалася по-особливому, з мінімумом офіціозу і з ламанням стереотипів радянського пафосу і «показухи». Усміхнений, бадьорий, щирий, без п’яти хвилин український президент впевнено крокує… не по червоній доріжці. Її теж вирішили прибрати, як одну із радянський традицій. Настав час покоління, яке не ностальгює за «совком», і, мабуть, Володимир Зеленський, 41-річний політик, в першу чергу, президент цього покоління. По дорозі він тисне руки своїм прихильникам, які не відгороджені від свого обранця металевими гратами. Цим він ніби демонструє: «Я доступний. Я серед вас. Я такий, як і ви».

«НА ЙОГО МІСЦІ МАВ БУТИ Я»

Втім, повністю уникнути «офіціозу» ніяк би не вдалося – є обов’язкова процедура, передбачена Регламентом. Тому Володимир Зеленський входить до зали Верховної Ради України, де на нього чекають не лише депутати і все верховне керівництво країни, а й всі попередні президенти (за винятком президента-втікача Віктора Януковича). Присутній в залі і попередній гарант Петро Порошенко. Про нього казали, що програвати він не вміє і дуже не любить. І в день інавгурації це читалося по виразу обличчя.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Чому програв Порошенко і що далі

«На його місці мав бути я», – мабуть, саме ця крилата фраза з відомого радянського фільму крутилася у голові Петра Порошенка в момент, коли Володимир Зеленський став за трибуну. Розпач, ненависть і зневага до політичного опонента – емоції, які Петру Олексійовичу було важко стримувати.

Та справжні емоції були пізніше, коли новообраний президент склав присягу і виступив з першою промовою. Можливо, не настільки офіційною, як всі попередники, але точно більш щирою і емоційною.

КОЖЕН З НАС – ПРЕЗИДЕНТ

Володимир Зеленський розпочав з того, як його шестирічний син сприйняв новину про обрання батька президентом, підмітивши: «По телевізору сказали, що Зеленський тепер Президент. Виходить, я теж Президент?». Саме ці дитячі слова змусили Володимира Олександровича задуматися над відповідальністю за Україну кожного громадянина. Він зазначив, що всі 100% українців є президентами своєї країни.

«Щойно не я приймав присягу. А кожен з нас. Кожен з нас поклав руку на Конституцію і присягнув на вірність Україні», – зазначив Президент.

Володимир Зеленський наголосив, що відсьогодні кожен з нас несе відповідальність за країну.

Мабуть, ще ніколи в житті Володимир Зеленський не був настільки серйозний, як під час оголошення тези про те, що першочерговим завданням нині є припинення вогню на Донбасі. Після цих слів зала аплодувала стоячі. Гарант Конституції України додав, що готовий на все, що завгодно, включно з відмовою від посади заради того, аби в Україні настав мир. В цей момент режисери трансляції показали нам попередніх президентів і думки кожного з них тої миті, мабуть, читалися по обличчю. Петро Порошенко, насупившись, зиркнув спідлоба, ніби задумав щось лихе в цей момент. Віктор Ющенко з Леонідом Кравчуком зробили кислі обличчя, сповнені скептицизмом, що явно видавало незгідність з почутим. Лиш погляд Леоніда Кучми був глибоко зануреним у власні роздуми, де, можливо, він шукав відповіді на складні та важливі питання, здається, на мить піддавшись сентиментальній нотці, що вирувала під куполом Ради.

ЗРОБИЛИ ЇХ РАЗОМ

Поки новообраний президент говорив про найважливіше за трибуною, на задньому плані важко зітхала віце-спікер Ірина Геращенко. Та якщо Президія Верховної Ради, можливо, й тихо подумки протестувала проти сказаного Володимиром Олександровичем, то лідер найрадикальнішої партії Олег Ляшко дозволив собі вставити своїх п’ять копійок у президентську промову. Після цього, питання хто в українській політиці справжній клоун, як би, остаточно знялося саме собою.

«Українець – це не в паспорті. Українець – це в серці», – наголосив Президент України і звернувся до Олега Валерійовича із закликом припинити ділити український народ.

А далі Володимир Зеленський розпочав справжній моральний тиск на стару систему, якого та не витримала.

«Уряд не вирішує наших проблем. Уряд і є нашою проблемою», – озвучив відому цитату Президент України та закликав Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана подати у відставку. Що він і зробив відразу після інавгурації.

До тих, хто залишиться на державних посадах і всіх, хто на них ще прийде, Володимир Зеленський звернувся з проханням не розміщувати його зображень у робочих кабінетах.

«Повісьте туди фотографії своїх дітей і перед кожним рішенням дивіться їм в очі», – звернувся Президент України до чиновників.

Також Володимир Зеленський закликав депутатів прийняти закон про скасування депутатської недоторканості, про відповідальність за незаконне збагачення та виборчий кодекс з відкритими списками. Крім того Президент дав вказівку звільнити з посад Голову Служби Безпеки України, Генерального прокурора України та Міністра оборони України. На це Президент України дав депутатам лише два місяці, адже він також оголосив розпуск Ради та призначення позачергових виборів народних депутатів України.

РОЗПУСК ПАРЛАМЕНТУ – ПОЛІТИЧНО І МОРАЛЬНО ПРАВИЛЬНЕ РІШЕННЯ

Мабуть, найбільшою інтригою було те, розпустить новий Президент України Верховну Раду, чи ні. З цього приводу довгий час точилися дискусії між політологами, юристами і «диванними експертами». Різні аргументи наводилися з приводу того, має чи не має права Президент України в даний час розпустити Раду. Втім, заява прозвучала. І, можливо, знайдуться прихильники тої точки зору, що для цього немає правових підстав, можливо, навіть оцінку доведеться давати Конституційному Суду. Але з моральної і політичної точки зору – це рішення просилося давно. Парламент, який обирався у вирі бурхливих подій на фронті, після перших важких втрат, після прямого вторгнення Росії на суверенну територію України, втратив свій рейтинг довіри, довівши його до критичного мінімуму, фактично до «плінтусу».

Частина обранців виявилася просто некомпетентною, більшість – безнадійно зіпсована «схемами», «потоками» і «відкатами». Система, опорою якої останнім часом стала Верховна Рада, яка настільки боїться власного знищення, що саботує законодавчі ініціативи про зняття недоторканості, відповідальності за незаконне збагачення і ефективної роботи антикорупційних органів. Представницький орган влади замість представництва інтересів українців, якими він був обраний, почав представляти і захищати виключно власні інтереси – інтереси, спрямовані на незаконне збагачення, яке призводить до подальшого зубожіння чесних українців.

Новообраний Президент України з перших хвилин перебування на посаді дав зрозуміти, що буде президентом не слова, а діла. Тому, наче бульдозер, «зніс» Уряд, змусивши Володимира Гройсмана подати у відставку, та парламент, оголосивши про його розпуск, не оглядаючись на бюрократичні моменти, за які, як за рятівну соломинку, намагаються хапатися ті, хто відчуває, що втрачає тепле крісло, з якого так зручно вирішувати питання. І нагода потрапити туди знову для багатьох старих облич стає вже примарною. Адже молода команда нового президента, окрилена успіхом, в найближчі строки здатна показати блискучі результати і на парламентських перегонах, виставивши у своїх списках молоді обличчя на противагу остогидлих пик, деякі з яких за останні п’ять років біля корита розкабаніли настільки, що ледь вміщаються в екрани телевізорів, з яких закликають українців затягнути паски тугіше.

ДОБРЕ СМІЄТЬСЯ ТОЙ, ХТО СМІЄТЬСЯ ПІСЛЯ ВИБОРІВ

Інавгураційна промова новообраного Президента України була дуже емоційною і надзвичайно серйозною. Адже мова йшла про майбутнє України, про фізичне виживання кожного з нас окремо, і разом всіх взятих. Без перебільшення. В окремих моментах дехто задумався над сказаним настільки, що в очах бриніли сльози. Але спікеру Андрію Парубію було смішно.

«Було весело», – підсумував інавгураційну промову Андрій Парубій.

Мабуть, він ще досі не усвідомлює, що це не шоу, не концерт «Ккварталу 95» і не зйомки серіалу «Слуга народу». Це реальність, у недалекому майбутньому якої багатьом доведеться нести відповідальність за свої вчинки. Не для всіх вона буде кримінальною, хтось понесе політичне покарання, а комусь пощастить відбутися тільки моральною екзекуцією. Але питання є до всіх: до Генерального прокурора за нерозслідувані злочини проти Майдану, до Міністерства оборони і Генерального штабу за котли, до дипломатів за зрадницькі Мінські домовленості, до суддів за максимальну лояльність до корупції у вищих ешелонах влади, до митників і прикордонників за контрабанду лісу, вугілля і бурштину з України…

Можливо, пану Парубію було весело протягом останніх п’яти років, коли Україна майже щодня оплакувала молодих патріотів, на колінах зустрічаючи солдатські труни з понівеченими війною тілами. Можливо, йому весело згадувати, як він, 5 років тому відправив хлопців із Самооборони Майдану на вірну смерть, з голими руками проти танків і «Градів», а сам всівся у тепле крісло спікера. Можливо, йому і смішно, коли Президент України цілком серйозно говорить про те, що готовий віддати все, що завгодно, аби припинити цю кровопролитну війну. А українському народові геть не смішно.

Народна мудрість каже, що добре сміється той, хто сміється останній. А в даному випадку коректніше сказати – сміється після виборів. Чи буде так весело спікеру, який й половини алфавіту не може вимовити без дефекту, після обрання нового складу парламенту, і нового Голови Верховної Ради України, який без вагань поставить на голосування надважливі для України законопроекти, до яких за 5 років не дійшли руки у життєрадісного Андрія Парубія?

ПИШАЄМОСЬ І ХОЧЕМО ПИШАТИСЯ

Окрім кілька мільйонної телевізійної аудиторії та кількох тисяч людей, які прийшли до Маріїнського парку, аби підтримати Володимира Зеленського особисто, разом з ним у Верховній Раді були й найрідніші люди – поряд з першим Президентом України Леонідом Кравчуком сиділи батьки Володимира Зеленського та перша леді.

Батько Президента України – Олександр Зеленський, український вчений, та мати, Римма Зеленська – звичайний інженер. Переконаний, вони пишаються своїм сином. Адже він зробив себе сам, пройшовши шлях від звичайного актора комедійного жанру до наймолодшого в історії України президента. Нікому раніше не вдавалося обійняти найвищий пост держави у 41 рік.

Хоч Володимир Зеленський і має єврейське коріння, та український народ у абсолютній своїй більшості з великою любов’ю, повагою та довірою віддав йому булаву у скрутний для нашої країни час. І нехай п’ята кремлівська колона не говорить, що українці є антисемітами і що майже половина українського народу не знають  української державної мови.

Кажуть, влада псує людей. І тільки одиниці, пройшовши через високі владі кабінети, залишаються вірними своїм цінностям та ідеалам. Хочемо вірити у незламність характеру та сили волі Володимира Зеленського і бажаємо йому довести почате до кінця, не розчарувати українців.

Разом з тим, здається, автори серіалу «Слуга народу» передбачили всі можливі варіанти опору старої системи чужорідному, загрозливому для неї елементу – чорний піар, шантаж, усілякий тиск, залякування і попередження, проплачені мітинги і акції протесту. Очевидно, чим більшою буде дія Президента Зеленського, тим більшою буде протидія, опір системи, геть аж до імпічменту. Звісно, політтехнологи «ЗеКоманди», які розробили всю передвиборчу стратегію і подальшу програму для свого лідера, це розуміють і передбачають. Цілком можливо, що тиск системи на особистість Володимра Зеленського буде настільки сильним, що рано чи пізно питання стане ребром. Але він та його команда настільки далекоглядні, що встигнуть і тут обіграти суперників, які вже просто тенденційно не встигають за рівнем мислення своїх опонентів. Можливо, шостий президент справді не добуде строку своїх повноважень до кінця, але перезавантаживши інші гілки влади, ймовірно, він пустить на перезавантаження й себе самого. І, зробивши все правильно, вдруге отримає свій мандат з рук українського народу.

Василь Онищук

3 Comments

  1. Avatar Юрій сказав:

    Театр абсурда…

  2. Avatar EdwardAddew сказав:

    http://bit.ly/2WZfK8Q – Ставки live: разновидности и преимущества

  3. Avatar Denniscic сказав:

    Столбовые ктп 10/25/63 ква, КТП КОМПЛЕКТНЫЕ ТРАНСФОРМАТОРНЫЕ ПОДСТАНЦИИ москва, Производство ктп москва, а также многое другое Вы найдете на нашем специализированном сайте:http://proizvodstvoktp.ru/- Мы рады Вам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *