Як прокурор хабар вимагав,або Історія заслання Олега Корецького в Локачинський район

Показати всі

Як прокурор хабар вимагав,або Історія заслання Олега Корецького в Локачинський район

На офіційному сайті прокуратури Волині читаємо: «У 2002 році закінчив навчання у Львівському національному університеті імені Івана Франка й розпочав свою трудову діяльність в органах прокуратури з посади старшого слідчого Володимир-Волинської міжрайонної прокуратури Волинської області. В подальшому обіймав різні посади,в тому числі посаду прокурора відділу захисту майнових,інших особистих праві свобод громадян та інтересів держави прокуратури Волинської області,заступника прокурора міста Луцька,працював у Генеральній прокуратурі України. До призначення на посаду заступника прокурора області обіймав посаду Любомльського міжрайонного прокурора».

Та з інших джерел дізнаємося: Олег Корецький працював старшим слідчим Володимир-Волинської міжрайонної прокуратури,після чого – помічником Ковельського міжрайонного прокурора,звідки пішов на солідне підвищення – його призначають заступником прокурора міста Луцька. З цієї високої посади зазвичай ідуть працювати в прокуратуру області або,як мінімум,очолювати одну з міжрайонних прокуратур. Але Корецького опустили – до рівня помічника прокурора одного з найменших за площею і таки найменшим за значущістю в економіці області Локачинського району. Із заступника начальника прокуратури обласного центру – до хлопчика на побігеньках у прокурора бідних Локач. Як таке можливо?

Виявляється,переведення в Локачі – це жест доброї волі тодішнього прокурора області,який замість того,щоб звільнити цього хвацького хлопця,що вбрався в мундир правоохоронця,і посадити його в буцегарню,пошкодував бідолаху,вирішив дати шанс на виправлення. Хоча горбатого відомо що виправляє.

А було все так. Працюючи заступником прокурора міста Луцька,Олег Корецький переплутав «свою шерсть із державною».

Він викликав до себе успішного підприємця-стоматолога і зажадав,щоб уникнути проблем,які він сам йому може створити,заплатити горе-прокурору 12 тисяч євро. Для лікаря,який роками гарував,щоб поліпшити свої статки,віддати таку суму за надумані звинувачення означало погодитись із ними,допустити приниження власної гідності,знищити бездоганну репутацію,зрештою,втратити повагу до себе. Та й таких грошей він не мав. А продавати власне майно,щоб задовольнити забаганки хлопчика в прокурорському мундирі,шанований чоловік не бажав.

Тож він не піддався на шантаж,а одразу пішов до прокурора області з заявою,у якій виклав наведені факти. Обласний прокурор викликав шантажиста до себе. Відбулася жорстка розмова,в результаті якої на стіл прокурору області лягла заява Олега Корецького із проханням звільнити його із займаної посади за власним бажанням. Хоча звільняти треба було з органів прокуратури,та ще й заводити кримінальну справу. Та не бажаючи плямувати честь мундира,яка таки є в сумлінних правоохоронців,виносити сміття з хати,а ще – керуючись християнським милосердям,прокурор області вирішив дати хлопцю останній шанс. Так з’явився наказ про переведення Олега Корецького на посаду помічника прокурора Локачинського району.

У ті часи прокурорів області часто змінювали по горизонталі,щоб запобігти корупційним зв’язкам,проводили ротацію між областями. Тож прокурор області,який прийшов на заміну попереднику,хоч і знав історію з Корецьким,особливої уваги їй не надав. А дарма.

Бо вже у 2010 році,з приходом до влади кліки Януковича,для прокурорів-корупціонерів настали справді золоті часи. Саме тоді,у 2010 році,Корецький несподівано вигулькнув у Генпрокуратурі. Із посади помічника прокурора вже Ківерцівського району,куди перевівся за сімейними обставинами.

У Генеральній прокуратурі молодшому раднику юстиції Олегу Корецькому довіряють бути старшим прокурором відділу захисту фінансово-економічних інтересів держави управління захисту інтересів держави Головного управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави ГПУ.

Як захищали фінансово-економічні інтереси держави за Генпрокурора Віктора Пшонки,усі ми добре знаємо. Тоді радше дбали про інтереси «Сім’ї» Януковича і всіх дармоїдів,які її обслуговували. Після Революції гідності телевізійники і фоторепортери і чесні журналісти продемонстрували людям розкішні маєтки,королівські кабінети і назвали суми грошей,які Пшонка награбував і вивіз із собою в Росію,куди тікав слідом за Януковичем. Жодне призначення на більш-менш відповідальну посаду у Пшонки не проходило без сплати внеску в його особисту кишеню.

Тим часом,5 березня 2012 року тодішній прокурор області Андрій Парака представив Олега Корецького як нового керівника колективу Любомльської міжрайонної прокуратури. Зауважте: на посаду Любольського міжрайонного прокурора Олега Корецького призначив своїм наказом Генеральний прокурор України Віктор Пшонка.

Про діяння Олега Павловича в Любомлі,де,як ви знаєте,з одного боку – митниця,а з другого – Шацький національний природний парк,ми розповімо згодом.

Як відомо,саме з посади Любомльського міжрайонного прокурора Олег Корецький тріумфально ввійшов у прокуратуру Волинської області,де був спочатку заступником прокурора,згодом став першим заступником і навіть деякий час виконував обов’язки прокурора області.

Донедавна він був упевнений,що про давній факт вимагання від підприємця-стоматолога неправомірної вигоди (хабара) ніхто й не згадає. Проте всі учасники тих подій нині живі-здорові й готові представити всі необхідні докази на вимогу компетентних структур у Києві,до яких вже звернулася «Волинська правда» із відповідними запитами.

Знав про цей факт і депутат Волинської обласної ради Борис Загрева,коли у своєму емоційному виступі на сесії 15 травня 2014 року заявив: «Ті,хто обслуговував корупційні схеми минулої влади,не повинні бути при владі. Мають бути звільнені ті правоохоронці,які були задіяні в корупційних схемах та виконували вказівки попередньої влади. Якщо ми закриватимемо на це очі – отримаємо третій Майдан. Тоді люди винесуть нас з вами звідси».

Ці його слова стосувались саме факту призначення Олега Корецького у квітні 2014-го заступником прокурора області.

Тоді вони,на жаль,не були почуті,а друзі Бориса Загреви,які займаються бізнесом,одразу відчули неабияку зацікавленість прокуратури Волині їхніми справами. Отаке поняття справедливості й законності у нинішнього поки що першого заступника прокурора області.

А про земельні афери Олега Павловича читайте згодом.

Comments are closed.