Як «бідний» прокурор «забув»,що купив будинок за $80 тисяч

Показати всі

Як «бідний» прокурор «забув»,що купив будинок за $80 тисяч

Представляючи 6 травня 2014 року своїх заступників,тодішній прокурор Волинської області Анатолій Коцура запропонував їм розповісти,де вони живуть і яким майном володіють.

Тоді новопризначений заступник Олег Корецький зізнавався: власного житла не має,мешкає в квартирі батьків дружини. За його словами,разом з дружиною вони володіють трьома земельними ділянками,придбаними з 2005 по 2013 роки. На одній з них зведена «коробка» майбутнього будинку.

Анатолій Коцура,нагадаємо,побув на посаді прокурора області недовго. Його призначав у правоохоронне відомство одразу після Революції гідності виконувач обов’язків Генпрокурора Олег Махніцький. А вже наступник Махніцького Віталій Ярема вирішив замінити прокурора Волині,який перед своїм призначенням проходив «громадські слухання» на луцькому Євромайдані.

Уже 1 серпня 2014-го прокурором Волинської області стає уродженець Криму Вадім (так у паспорті) Максимов. Цікаво,що одночасно його першим заступником Ярема призначає Олега Корецького,який на Майдан не ходив,а «відзначився» тим,що на посаді Любомльського міжрайонного прокурора оскаржував рішення місцевої ради про підтримку Євромайдану.

Максимова «пішли» з посади керівника прокуратури Волині наприкінці лютого 2015-го. Після того,як журналісти «знайшли» в нього 7 мільйонів незадекларованих гривень,а місцеві громадські активісти провели біля стін обласної прокуратури акцію «Непокаране зло зростає»,під час якої вимагали від прокурора області розслідувати злочини проти місцевих активістів Євромайдану.

Звільнив Максимова уже новий Генпрокурор Віктор Шокін,призначивши 5 березня 2015 року на посаду прокурора Волинської області 34-річного уродженця Вінниці Дмитра Чепіжака,який до того працював на Миколаївщині,ще раніше – у прокуратурі Житомирської області.

А ось ровесник Чепіжака,син голови правління сільськогосподарського кооперативу «Батьківщина» Турійського району Олег Корецький на посаді першого заступника прокурора області залишився.

Коли ж у 2015-му Олег Корецький заповнював декларацію про майно і доходи,одержані у 2014 році,він вказав свій заробіток – 175 тисяч 620 гривень зарплати. Жодної нерухомості,активів,транспортних засобів чи заощаджень у першого заступника прокурора області не задекларовано. А от у членів його сім’ї вказано понад 211 тисяч гривень доходу. Із них майже 187 тисяч – зарплата,понад 12 тисяч – матеріальна допомога,решта – інші види доходів. Членами сім’ї Олега Корецького є дружина,6-річна донька і 2-річний син.

Також у членів його сім’ї задекларовано три земельні ділянки площами 13,50; 10,50 та 24,08 соток і квартира площею 24,1 кв. м.

Як стало відомо «Волинській правді» із джерел,які заслуговують на довіру,«коробку» на одній із земельних ділянок Олег Корецький зводив не сам. Недобудований котедж він придбав у 2012 році за 80 тисяч доларів США у працівника прокуратури області Олександра Сопронюка,про що той сам неодноразово хвалився колегам. Тільки про це придбання у своїй декларації за 2012 рік Олег Павлович не зазначив нічого. Очевидно,тут є над чим попрацювати службі внутрішньої безпеки Генеральної прокуратури.

Тим часом на сайті Ківерцівської міської ради знаходимо такий цікавий документ.

Про поновлення на квартирному обліку Корецької Вікторії Віталіївни

Із нього випливає,що дружина Олега Корецького,суддя Ківерцівського районного суду Вікторія Корецька ще й претендує на отримання квартири у Ківерцях.

За 2013 рік пан Корецький задекларував трохи менше 155 тисяч гривень доходу,а члени його сім’ї – понад 192 тисячі. За 2012 рік прокурор задекларував майже 110 тисяч гривень доходу,члени його сім’ї – майже 135 тисяч гривень. На той момент у них ще не було двох земельних ділянок площами 10,50 та 24,08 соток.

Якщо припустити,що американські зелені гроші «бідний» прокурор купляв ще за курсом 8 гривень,то йому і його дружині,щоб придбати хатинку,довелося не їсти,не пити,не годувати дітей,не одягатися й не відпочивати два з половиною роки.

А втім,як стверджують злі язики,на посаді Любомльського міжрайонного прокурора,на якій із 5 березня 2012 по квітень 2014-го перебував Олег Корецький,можна добре жити і гроші складати. Причому наскладати стільки,що вистачить і на підвищення по службі,і на придбання будинку,який відповідатиме новому статусу. Бо якщо ти житимеш у квартирі площею 24,1 кв. м,працюватимеш в обласній прокуратурі і їздитимеш на роботу в тролейбусі,то колеги і друзі-бізнесмени сприйматимуть тебе ледь не за ідіота.

Про «успіхи» нової молодої команди так званої народної прокуратури Волині у сфері торгівлі,будівництва,а також у контрабандних операціях читайте в наступній публікації.

Comments are closed.