Волинянам, які «вигоряють» на роботі: як розпізнати та як запобігти

Показати всі

Волинянам, які «вигоряють» на роботі: як розпізнати та як запобігти

Відчуття постійного стресу та «завалу», необхідність цілодобово бути на зв’язку та почуття провини за свої хвороби або відгули – це ознаки вигоряння на роботі. Причому довгі вихідні на свята не поліпшують ситуації, бо через застілля та зустрічі з друзями та родичами ви не встигаєте як слід відпочити. Про те, як знову почати працювати продуктивно та добре при цьому почуватися, розповіла The «DailyMail» лайф-коуч Ванесса Беннетт. Посилаючись на версію «Життя. Українська правда», повідомляє «Волинська правда».

Лайф-коуч зазначає: «Це неймовірно, що глибоке дихання здатне зробити для зниження рівня стресу. Приділивши час тому, щоби пригальмувати і зосередитися на диханні, ви пригашуєте реакцію «битися чи тікати», яка відбувається у мигдалеподібній залозі мозку… Через те, що в нашого життя високий темп та багато вимог, ми часто забуваємо про важливість того, щоби зупинитися і подихати».

На переконання Беннетт, «щоб уникнути вигоряння, треба навчитися їх розрізняти. Зі слів Беннетт, хороший стрес можна порівняти з відчуттям, коли готуємося до важливої зустрічі в умовах дедлайну. Він помагає нам вирішувати специфічні задачі та досягати добрих результатів. А от поганий стрес – це стрес, який складно пов’язати з якимось конкретним завданням. Він здатен призвести до тривожності  та депресії. Коуч радить не забувати про регулярні фізичні вправи на кшталт прогулянок чи кросфіту, котрі  «перезавантажують» тіло і розум, дають нам відчуття впевненості в собі та спричиняють підвищення рівня серотоніну.

Також дієвою зброєю при вигоряння є відпустка, але не така, під час якої ви день їдете, а просто кілька спокійних днів удома, щоби відіспатися та повернути собі відчуття контролю.На думку Беннетт, це дуже важливе вміння, а ще важливіше, щоб, сказавши  «ні», ми не почувалися винними, що відмовилися від непосильного навантаження. «Почніть відступати назад зараз, поки все ще контролюєте ситуацію, доки не стане надто пізно, і ви не почнете тонути», – радить вона.

Незібраність, ізольованість, небажання відволікатися на обідню перерву та взаємодіяти з колегами, постійні затримки після робочого дня, втрата мотивації в усіх галузях життя, виснаження, відчуття порожнечі або браку емоцій, навіть цинізм та негативний настрій – це все тривожні дзвіночки, що можуть вказувати на вигоряння.

 

Comments are closed.