«Волинський договірняк 2»: стали відомі імена всіх претендентів на пост голови Волинської ОДА

Показати всі

«Волинський договірняк 2»: стали відомі імена всіх претендентів на пост голови Волинської ОДА

«Волинська правда» писала про «волинський договірняк» між впливовими фінансово-промисловими кланами області перед парламентськими виборами. Ми зробили вірний прогноз з приводу того, хто з кандидатів у депутати Верховної Ради отримає мандат. Передбачення по всіх п’яти округах Волині збулися стовідсотково.

Нині у розпорядженні «Волинської правди» є наступна інсайдерська інформація з приводу того, хто найімовірніше стане очільником Волинської обласної державної адміністрації.

Основним претендентом на цей пост, як ми й писали раніше, є родич Ігоря Палиці, перший заступник міського голови Луцька Григорій Недопад. Нам стало відомо, що він успішно пройшов співбесіду в Офісі президента України. Нагадаємо, в політику Григорій Недопад потрапив відносно недавно, лише в 2015 році, і за 4 роки проявив себе досить кваліфікованим менеджером. Безумовно, підтримує його кандидатуру неформальний лідер цілої депутатської групи «За майбутнє» у новому парламенті, представник фінансово-промислового клану «Приват» Ігор Палиця.

«Волинська правда» раніше писала, що питання по Волинській ОДА фактично вирішене, адже відбувся так званий «волинський договірняк», на якому «континіумівські» та «приватівські» поділили округи на парламентських виборах, обговорювали зручну для всіх кандидатуру для посади міського голови Луцька, вибори якого відбудуться у грудні цього року, та, безумовно, визначалися і з майбутнім губернатором. Втім, призначення таки не відбулося, що може свідчити про те, що на Офіс президента чиниться ще й інший вплив, і на Банковій усерйоз розглядають не одну кандидатуру на посаду голови Волинської облдержадміністрації.

Не дивно, що нині ціна питання досить висока. Адже вибори мера Луцька заплановані вже на грудень цього року, від так до них лишається якихось 3 місяці. В недалекому майбутньому мова йтиме про досить велику і потужну Луцьку міську об’єднану територіальну громаду, у межах якої опиняться досить потужні бюджетоутворюючі підприємства, а це – колосальний ресурс. Не кажучи вже про потенціал митниці, туристичний потенціал, лісові ресурси, транспорту розв’язку та інші багатства Волинської області. Свій губернатор – це вплив і на фінансові потоки і, що найголовніше – підготовка «правильних» виборів у майбутніх об’єднаних громадах. За нашою інсайдерською інформацією вже й по міських головах ряду волинських міст між фінансово-політичними групами досягнуті деякі домовленості. Втім, детальніше про це ми напишемо в окремому матеріалі. Сьогодні ж всі завмерли в очікуванні призначень в ОДА, від якого буде значною мірою залежати увесь наступний політичний розклад на Волині.

Після ганебного звільнення з посади Олександра Савченка тимчасово виконувати його обов’язки залишили Олександра Киричука. Тоді ніхто усерйоз не говорив про те, що приставку «в.о». можуть прибрати і залишити цього кандидата на посаді голови на постійній основі. Проте ми володіємо достовірною інформацією про те, що 17 вересня Олександр Киричук успішно пройшов співбесіду в Офісі президента. Не секрет, що це представник «континіумської» команди. Можливо, виставлення його на конкурс – це лише створення ілюзії конкуренції для основного кандидата – Григорія Недопада, а, можливо, «Континіум» усерйоз вирішив відвоювати позиції у облдержадміністрації.

Окрім того, в Україні поширюється тенденція призначати на посади голів ОДА колишніх податківців. Зокрема, головою Миколаївської облдержадміністрації став колишній податківець Олександр Стаднік. І його колега по податковій службі також претендує очолити облдержадміністрацію – на Волині. Мова йде про Андрія Діхтярука – уродженця Вінницької області, який свого часу очолював податкову адміністрацію на Волині. Він також пройшов співбесіду в Офісі президента і має намір позмагатися за крісло головного чиновника Волинської області.

Наскільки серйозні наміри Андрія Діхтярука і чи має він впливове лобі у Офісі президента, за допомогою якого можна говорити про його призначення як про подію, яка має теоретичні шанси на втілення – наразі невідомо. Втім, факт успішного проходження ним співбесіди  у Офісі президента лишається фактом.

Окрім того, спробувати себе на держаній службі вирішив і луцький ресторатор, власник відомої у місті піцерії, в минулому – гравець «КВК» Андрій Котищук. Він успішно реалізував себе у бізнесі, тож, можливо, має підкріплені амбіції спробувати себе і на державній службі. Відношення до «Клубу веселих і кмітливих» дозволяє припустити й відношення до так званої «кварталівської» групи. Між «регіоналами», «приватівцями», «континіумцями», «кварталівці» стали вже окремою унікальною групою нових політиків. Недосвідчених, зате й не заплямованих в корупційних схемах, які ще вірять у країну і прагнуть її змінювати.  Тож, можливо, Володимир Зеленський вирішить ризикнути настільки сильно, щоб ні вашим ні нашим – і лишить Волинську область «кварталівцям», які відіграватимуть роль своєрідного арбітра між «Приватом» та «Континіумом».

Нагадаємо, 18 вересня президент України призначив двох голів обласних державних адміністрацій в Україні – на Вінничині та Миколаївщині. Посада голови Волинської ОДА наразі залишається вакантною. Не дивлячись на наявність кількох претендентів, все ж основним найбільш реальним претендентом на пост голови Волинської обласної державної адміністрації залишається Григорій Недопад. Чи справдиться й цього разу політичний прогноз від «Волинської правди» – дізнаємося вже досить швидко.

Роман Колюхов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *