Волинянам розповіли, як вберегтися від кліщів та комарів

Показати всі

Волинянам розповіли, як вберегтися від кліщів та комарів

На Волині після випадіння значної кількості опадів,  зміна температурного режиму – різке підвищення температури – є сприятливими факторами  для масового розмноження кровососних комах та кліщів. Про це повідомляють  на сайті  Головного управління держпродспоживслужби у Волинській області.

Ґедзі — з’являються в травні, живуть від 1 до 2,5 місяців, найчастіше у великій кількості зустрічаються влітку на лісових галявинах, узліссях, болотах, у долинах річок біля місць напування і випасання тварин. Як правило, інтенсивно нападають на тварин саме у спеку. Ґедзі також є переносчиками інфекційних збудників.

Мошки, як правило, нападають на тварин переважно вранці й увечері. За один рік виплоджується від 1 до 3 поколінь, укуси яких дуже болісні. У їхній слині міститься гемолітична отрута, що викликає інтоксикацію, зуд та збудження тварин, наступає пригнічення, салівація, набряк язика, підгруддя, підщелепного простору, збільшення лімфатичних вузлів. Для боротьби з личинками мошок важливе значення має шлюзування річок, каналів та інших водойм.

Комарі нападають на тварин, птицю та людей. Як правило, увечері та вранці, переважно навесні та в першій половині літа. Комарі — жадібні кровососи, укуси болісні, слина токсична і подразнює місце укусу. При укусах переносять більше 50 збудників заразних хвороб, а тому тварин необхідно випасати в період найменшої їх активності.

Найкраще випасати худобу в день з одинадцятої до сімнадцятої години, на підвищених ділянках, які добре провітрюються та віддалені від проточних водойм і заболочених місць.

Рекомендуйте при необхідності використовувати систематичні обробки волосяного покриву тварин інсектицидами і репелентами (бутокс, неостомазан, байофлай пур-он, ектосан–плюс). З метою запобігання масового нападу мошки на тварин, потрібно періодично проводити дезінсекцію тваринницьких приміщень і територій ферм.

Кліщі найактивніші у травні-червні, а також у серпні-вересні. Варто пам’ятати, що ці небезпечні комахи переносять інфекції. Основні методи боротьби з кліщами – обробка акарицидними препаратами. Її необхідно проводити щомісяця з березня по листопад.

Для захисту тварин від надокучливих комах доцільно організовувати стійлове утримання, а літні табори слід розміщати не ближче як за 5 км від боліт, річок, вологого лісу, на пагорбах, що продуваються вітром.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *