Вчені розповіли, як можна продовжити тривалість життя

Показати всі

Вчені розповіли, як можна продовжити тривалість життя

Вчені виявили групу білків, що впливають на механізм, який регулює тривалість життя. Про це інформує «Кореспондент».

Учені з Університету Кейс Вестерн Резерв виявили групу білків, які впливають на молекулярний механізм, відповідальний за тривалість життя черв’яків і ссавців. Про це йдеться в доповіді, опублікованій в журналі Nature Communications.

Під час дослідження фахівці з’ясували, що підвищення або зменшення концентрації білків KLF, що регулюють активність генів, дозволяє продовжувати або скорочувати життя круглих нематод Caenorhabditis elegans.Зазначається, що KLF присутні не тільки у черв’яків, а й у ссавців, включаючи людину. Ці сполуки пригнічують експресію генів, під час якої інформація ДНК використовується для синтезу біополімерів.

Також ця група білків контролює аутофагію, сприяючи знищенню дефектних клітин, їхніх органел і побічних продуктів життєдіяльності. В результаті зниження рівня KLF відбувається накопичення токсичних речовин у клітинах, що призводить до старіння організму.

Крім того, ці білки важливі для підтримки функції кровоносних судин, а їхня втрата провокує розвиток гіпертонії, серцево-судинних захворювань і деменції. У дослідженні наголошуються, що за рахунок підвищення концентрації KLF в організмі людини можна істотно збільшити тривалість життя.

Comments are closed.