Показати всі

В Україні зростуть ціни на воду

В Україні знову зростуть суми в квитанціях на оплату житлово-комунальних послуг. Водоканали в регіонах по-різному підняли суми в платіжках. Найбільше вода подорожчала в Дніпрі – на 21%, пише сайт Сегодня.

Зокрема, традиційно напередодні опалювального сезону Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), переглядає тарифи на воду, водовідведення та опалення, за поданням підприємств-виробників і постачальників цих послуг. Найчастіше, звичайно, в бік підвищення. Цього року у вересні також вийшла ціла серія постанов НКРЕКУ, якими були затверджені підвищені тарифи на воду.

Оскільки тарифи залежать від ситуації на місцях, говорити про те, на скільки змінилися тарифи в цілому або в середньому, складно. Наприклад, тарифи Житомирводоканалу, за інформацією ЗМІ, зросли всього на 4%: вода – з 7,27 до 7,85 грн за кубометр, водовідведення – з 8,19 до 8,64 грн (тут і далі цифри наведені без урахування ПДВ). Тарифи Вінницяоблводоканалу підвищені на 7%: за холодну воду – з 8,05 до 8,6 грн і за водовідведення – з 4,89 до 5,22 грн кубометр. А тариф Дніпроводоканалу на воду піднявся відразу на 21% (з 7,56 до 9,17 грн), а на водовідведення – аж на 25% (з 4,98 до 6,21 грн за кубометр).

У низці регіонів нові тарифи ще не затверджені, але місцеві водоканали вже попереджають клієнтів, що вони підвищаться. Наприклад, Київводоканал анонсував, що тариф на воду для побутових споживачів підвищиться з 9,01 до 9,62 грн, на водовідведення – з 7,97 до 8,51 грн за кубометр. Таким чином, подорожчання складе приблизно 7%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *