В Україні масово перерахують пенсії

Показати всі

В Україні масово перерахують пенсії

У грудні 2019-го мінімальну пенсію в Україні збільшать на 74 гривні – з 1564 до 1638 гривень, а максимальну – з 15,6 до 16,3 тисяч гривень. Про це пише «Обозреватель».

А вже у 2020 році українці на заслуженому відпочинку отримуватимуть не менш ніж 1,8 тис. грн.

Так, пенсії в 2020-му підвищать кілька разів – у липні і в грудні. У результаті мінімальна пенсія повинна збільшитися з нинішніх 1564 грн до близько 1800 грн. Також зазначають, що при мінімальній зарплаті 6,5 тис. грн частина українців зможе претендувати на виплату на заслуженому відпочинку в розмірі 2,4 тис. грн.

Згідно із законом, українці у віці від 65 років, які виконали норму за стажем (30 років для жінок і 35 років для чоловіків), мають право на пенсію в розмірі не менш ніж 2,4 тис. грн. Якщо ж їхній розрахунковий розмір пенсії нижчий, то різницю повинні компенсувати з державного бюджету.

При цьому при зростанні мінімальної пенсії до 1,8 тис. грн максимальний розмір пенсії, на який мають право українці з високими (щонайменше у 8 разів вищими за середні) зарплатами або особливі права, сягне 18 тис. грн. Підвищення мінімалки вплине тільки на тих, хто у цей момент отримує менше від зазначеної суми. Решта ж українців отримуватимуть виплати за формулою. Щоправда, вже в березні 2020-го їхні виплати перерахують з урахуванням розміру інфляції і динаміки зарплат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *