Україна опустилась у рейтингу свободи слова

Показати всі

Україна опустилась у рейтингу свободи слова

Щорічний індекс свободи ЗМІ у світі на 2019 рік оприлюднила міжнародна правозахисна організація “Репортери без кордонів”. У рейтингу Україна посіла 102 місце, а це на одну позначку нижче, ніж торік, пише “Газета”.

Правозахисники вважають, що найбільшими викликами для свободи слова в Україні залишаються стеження чи перешкоджання в роботі журналістів-розслідувачів із застосуванням насильства.

Війна на Донбасі також негативно впливає на ситуацію з свободою слова. Закордонним журналістам все частіше відмовляють у в’їзді. Погіршення ситуації зі свободою преси зафіксували також і в сусідній Росії. Цьогоріч РФ посіла в індексі 149 місце, опустившись так само, як і Україна, на одну сходинку порівняно з торішніми показниками.

2018-го значно покращилась свобода слова у Вірменії. Ця країна піднялася одразу на 19 сходинок, посівши 61 місце в рейтингу. Істотне полегшення для роботи журналістів зафіксували й у Киргизстані. Ця середньоазійська країна піднялася за рік одразу на 15 сходинок, посівши 83 місце. На першому місці в індексі свободи ЗМІ опинилася Норвегія. Ця країна вже утретє поспіль посідає перше місце у щорічних рейтингах “Репортерів без кордонів” щодо свободи преси. Німеччина цьогоріч — на 13 місці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *