Україна може відключити воду для окупованого Донбасу

Показати всі

Україна може відключити воду для окупованого Донбасу

Міністр енергетики Ігор Насалик заговорив про можливе відключення води окупованому Донбасу через заборгованість по оплаті окупованих територій перед українським водоканалом, – повідомляє “Волинська правда”, посилаючись на УНІАН.

Також міністр зазначив, що зараз немає можливості поставки антрацитового вугілля на станції, що забезпечують водопостачання регіонів.

Про це він сказав журналістам після засідання уряду. За словами міністра, це пов’язано з тим, що ці території мають заборгованість з оплати перед українським водоканалом, а також із відсутністю можливості поставки антрацитового вугілля на станції, що забезпечують водопостачання регіонів.

«Йде питання води зараз, до водоканалу не йде оплата. І одне з питань, які стоятимуть в Мінську сьогодні, це, зокрема, що ми, з одного боку, на Луганську не можемо поставити вугілля антрацитної групи, у нас немає маршрутів постачання, крім неконтрольованої території або з Росії. І після цього ми мусимо відключати водоканал», – сказав Ігор Насалик.

Нагадаємо,  25 квітня Україна повністю припинила енергопостачання окупованої частини Луганської області.

Раніше Кабмін ухвалив постанову №263, яка зобов’язувала регіональну енергопостачальну компанію «Луганське енергетичне об’єднання» постачати електроенергію на тимчасово окуповану територію Луганської області незалежно від рівня оплати.

При цьому компанія вже неодноразово повідомляла в Міністерство енергетики та вугільної промисловості й інші держоргани про те, що з боку споживачів із зони АТО нагромадилися великі борги.

У грудні 2016 року через борги компанія тимчасово припиняла електропостачання комунального підприємства «Попаснянський районний водоканал», який подавав воду в окремі райони Донецької і Луганської областей, тимчасово непідконтрольні українській владі.

Станом на 2 грудня заборгованість цього підприємства перед «Луганським енергетичним об’єднанням» становила близько 124 млн грн. 20 квітня цього року генеральний директор «Луганського енергетичного об’єднання» Володимир Грицай заявив, що постачання електроенергії на тимчасово окуповані території Луганської області буде повністю зупинено з 25 квітня.

3 Comments

  1. Avatar Даша сказав:

    Слава Богу, а=вже третій рік відключає і ніяк не відключить.

  2. Avatar Злий сказав:

    А ми за тих гадів три роки платимо!