Українців попередили про дефіцит дизпалива: повідомили, що буде з цінами

Показати всі

Українців попередили про дефіцит дизпалива: повідомили, що буде з цінами

За добу в гурті дизпаливо подорожчало на 1,08 грн – до 22,73 грн/л, – передає “Газета”.

“Напруження на ринку дизпалива у вересні прогнозували через велике використання запасів у серпні. Витратили близько 80 тисяч тонн “дизеля”. У вересні запаси вичерпалися і на перший план вийшла оперативність поставок, яка кульгає через роботу Укрзалізниці”, – каже директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн.

Паливо доставляють 15-20 днів.

“Перехід з трубопровідних російських поставок на залізничні з Білорусі привели до різкого збільшення навантаження на залізницю. Трейдери відзначають проблеми в роботі розподільної станції Коростень, куди направляються всі білоруські нафтопродукти. За даними трейдерів, там елементарно не вистачає працівників УЗ”, – пояснює Куюн.

Він додає, що зростання поставок з Білорусі автоматично призвело до проблем з поставками російського ДП з Гомеля. Через брак вагонів-цистерн і затримками з їх поверненням з України, замість очікуваних 120 тис. т у серпні, відвантажили 52 тис. т.

“На АЗС ціни поки не зростатимуть через рекордно високу роздрібну націнку. Вона дозволяє амортизувати підвищення гуртових цін на 4-5 гривень”, – підсумував Куюн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *