Україна хоче відновити поромне сполучення з Туреччиною

Показати всі

Україна хоче відновити поромне сполучення з Туреччиною

Скадовський морський порт може відновить роботу паромного сполучення з Туреччиною. Про це заявив голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв під час наради, повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу Херсонської ОДА.

“Є два шляхи відновлення роботи (Скадовського морського –ред.) порту: започаткування роботи паромної переправи сполученням Скадовськ – Зонгулдак (Туреччина) або ж залучення інвесторів, які вкладатимуть кошти у порт і паралельно здійснюватимуть власну діяльність”, – сказав Гусєв.

Також юридичний консультант компанії “Віндкрафт Україна” Юрій Стельмашенко звернув увагу, що підприємство планує інвестувати в днопоглиблення та будівництво причалу, щоб згодом доставляти більш важкі елементи вітряків. Крім того, компанія відпрацьовує питання можливого товаропотоку через Скадовський морський порт.

“Разом з тим, в.о. голови Адміністрації морських портів України Райвіс Вецкаганс, який перебував на телефонному зв’язку під час наради, звернув увагу, що здійснювати днопоглиблення буде доречним тільки впевнившись у тому, що судна дійсно регулярно заходитимуть у порт”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що основним питанням до вирішення є оформлення відповідних документів й отримання кадастрового номера на землю під будівництво причалу на території порту. Наразі питання вивчається з урахуванням всіх особливостей відповідної законодавчої бази.

“Є декілька варіантів залучення інвестицій у порт: концесія, державно-приватне партнерство, спільна діяльність чи оренда. Тільки завдяки одному з таких шляхів зможемо запустити процес відновлення Скадовського морського порту вже за шість місяців”, – підсумував Гусєв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *