У волинських магазинах знайшли небезпечні іграшки (ФОТО)

Показати всі

У волинських магазинах знайшли небезпечні іграшки (ФОТО)

У торгових закладах Волинської області працівники Головного управліня Держпродспоживслужби області знайшли у продажу іграшки, які становлять небезпеку для дітей, що будуть ними гратися, – про це повідомили в Головному управлінні Держпродспоживслужби у Волинській області.

Працівники Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області здійснюють контроль за розповсюдженням іграшок та виявляють реалізацію іграшок, які не відповідають встановленим вимогам.

Так, під час проведення двох планових перевірок характеристик продукції у розповсюджувачів дитячих іграшок спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області встановили факт розповсюдження продукції на якій, на прикріпленій до неї етикетці (ярлику),  пакуванні відсутній знак відповідності технічним регламентам.

Крім того, виробник та імпортер не зазначили торговельну марку (знак для товарів і послуг), також відсутня інформація про безпечність, яка складається згідно з вимог законодавства про мови. На пакуванні однієї із іграшок виробник не зазначив свою адресу. Вищезазначенні вимоги до іграшок передбачені  Технічним регламентом безпечності іграшок, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 року № 515.

Окрім того, в ході здійснення планових заходів спеціалісти управління здійснили відбір зразків продукції (іграшки) для здійснення відповідної експертизи (випробувань).

Випробувальний центр ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» надав протоколи випробувань. В цих протоколах спеціалісти встановили, що :

– іграшка міні пазли – 54 ел. арт. 01774 не відповідає вимогам пункту 44 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 року № 515;

Іграшка міні пазли - 54 ел. арт. 01774

Іграшка міні пазли - 54 ел. арт. 01774

– м’яка іграшка Ельза арт. 00417-02 не відповідає вимогам пункту 44 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2013 року  № 515;

М'яка іграшка Ельза арт. 00417-02

М'яка іграшка Ельза арт. 00417-02

– іграшка  «Набір інструментів»  арт. 2145 не відповідає вимогам пункту 7.4 ДСТУ EN 50088:2003 «Безпечність електричних іграшок» (не нанесено жодної інструкції чи правил використання, заміни та обслуговування гальванічних елементів).

 Іграшка «Набір інструментів» арт. 2145

 Іграшка «Набір інструментів»

Іграшка «Набір інструментів» арт. 2145

На підставі розроблених органом ринкового нагляду сценарних планів ймовірності виникнення ризику встановили, що іграшки міні пазли -54 ел. арт. 01774, Ельза арт. 00417-02, «Набір інструментів»  арт. 2145 при їх використанні становлять низький рівень загрози.

Через невідповідність іграшок вимогам технічних регламентів, в ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області прийняли рішення про тимчасову заборону іграшок на ринку. Також у Держпродспоживслужбі вирішили обмежити продаж продукції, поки вона не буде відповідати встановленими вимогами та поки не усунуть формальні невідповідності.

Так, торгові заклади, в яких виявили порушення, у визначений термін не надали органу ринкового нагляду інформацію про походження продукції в т.ч. накладні чи інші документи, які дають змогу відстежити походження продукції і визначити особу, яка поставила в магазини іграшки з порушеннями. Тому, відповідно до вимог норм пункту 3 статті 24 Закону України “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції”, магазини, в яких продавали ці іграшки і вважаються особами, що ввели цю продукцію в обіг.

Таким чином, ці підприємці порушено вимоги пункту 2 частини 2 статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції.

За порушення  господарюючими суб’єктами  вимог пункту 2 частини 2 статті 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» винесено постанови про накладення штрафних санкцій на загальну суму 25,5 тис. гривень, які сплачені до державного бюджету в повному обсязі.

 

Comments are closed.