У Луцьку молодь провела ніч у тюрмі (ФОТО)

Показати всі

У Луцьку молодь провела ніч у тюрмі (ФОТО)

Молодь провела ніч у стінах Луцької тюрми, де радянська влада знищила понад 2000 українців. Про це повідомляють організатори акції «Ніч у Луцькій тюрмі».

Таким чином акція, яка відбувається щороку, нагадує суспільству пам’ять про жертв тоталітарної системи повинна виховувати наступні покоління борців.

22 червня о 21-ій годині під мурами Луцької тюрми, простонеба, розпочалась гутірка. У ній взяли участь історик-краєзнавець Сергій Годлевський, протоієрей Петро Отаманів, один із засновників Свято-Архангельського монастиря та Лариса Токарук, дослідниця історії Української гімназії у Луцьку.

Розмовляли про розстріл в’язнів Луцької тюрми 23-24 червня 1941 року, ймовірні місця захоронень та пошук історичної справедливості; Українську гімназію у Луцьку як «розсадник українського націоналізму»; історію становлення Свято-Архангельського монастиря та чому важливо, аби на місці масових розстрілів розміщувався храм.

Після гутірки у монастирі відбулось Богослужіння – заупокійна літія за невинно розстріляними в’язнями Луцької тюрми.

Згодом усі, хто відчули у собі сили та духовну потребу мали змогу провести ніч у вологій та холодній тюремній камері, аби якомога глибше відчути, що переживали та про що думали в’язні Луцької тюрми за декілька годин до розстрілу.

У рамках акції учасники до світанку перебували у тюрмі: переглядали документальний фільм Андрія Гнатюка «Пам’яті в’язнів Луцької тюрми», програму «Розсекречена Історія. Розстріл у Луцькій в’язниці», читали спогади Миколи Куделі та Бориса Стасишина, вивчали повстанські пісні, писали «листи у минуле» та ділили між собою окраєць чорного хліба.

«Сьогодні я невипадково опинився у цьому важливому місці. Мене оточують молоді, позитивні, добрі, щирі і справжні українці, які люблять свою землю так, як і любили її в’язні Луцької тюрми. Ми пам’ятаємо про них і будемо пам’ятати поки будуть битися наші серця», – зазначив учасник акції Юрій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *