У Луцьку зробили ще один крок до енергоефективності

Показати всі

У Луцьку зробили ще один крок до енергоефективності

Інвестиційний проект із залучення міжнародних грандівських коштів від фонду E5P та кредиту від Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО у Луцьку планують завершити уже наступного року. Консультанти від шведської консалтингової компанії SWECO,уже розробили ТЕО (техніко-екологічне обґрунтування) проекту впровадження енергозберігаючих заходів у луцьких закладах бюджетної сфери,на черзі – підписання договору з НЕФКО,після якого розпочнуться тендери та роботи з модернізації.
 
Презентація техніко-екологічного обґрунтування проекту відбулася сьогодні,8 лютого,у конференц-залі департаменту ЦНАП.
 
«Це третій спільний інвестиційний проект Луцька з НЕФКО,ми уже маємо певний досвід роботи з цією організацією. Тому і цей проект,який важливий для луцьких освітніх,культурних та спортивних закладів,ми повинні зреалізувати до кінця»,- зазначив перший заступник міського голови Тарас Яковлев.
 
Тож,на модернізацію 40 бюджетних закладів у Луцьку планують залучити 6,8 млн євро інвестицій. З них 70% – кредитних коштів НЕФКО,15% – грандівських коштів і така ж сума внеску з Луцької казни у співфінансуванні проекту.
 
Асистуючий керівник програми Юлія Косулько розповіла про вигоди від комплексного підходу в енергоефективних модернізаціях тих закладів,які обрали для проекту. Відтак,міри енергоефективності залежатимуть від огороджувальних конструкцій,індивідуально-теплових пунктів (ІТП),вентиляцій спортзалів,ізоляції труб горищ і підвалів,енергоефективні освітлення та кухонного обладнання.
 
«Відповідно до розрахунків,ми плануємо завдяки цим інвестиціям зекономити 10 тис 618 Гкал тепла та 639 МВт/год електроенергії в рік,що у грошовому еквіваленті дорівнюватиме відповідно 15,5 млн грн і 13,4 млн грн»,- розповіла консультант.
 
Тарас Яковлев запевнив,що у бюджет міста цього року закладено 6 млн грн на цей проект.
 
Рада директорів НЕФКО впродовж місяця розглядатиме умови кредиту,а запропоновані техніко-економічні обґрунтування повинні також бути погоджені і у Луцькраді.
 
Схожі проекти реалізовуються у Івано-Франківську та Чернівцях.

Comments are closed.