Показати всі

У Луцькому замку покажуть фільм про Джамалу (ФОТО)

Lampa.doc. –таку назву має фестиваль документального кіно, який стартує цими днями в Україні. Власне, подорож містами України цей фестиваль розпочинає саме з Луцька, де він пройде 21 – 23 липня.

Імпреза відбуватиметься у Луцькому замку. Як розповіли голова проекту Наталія Красильникова та координатор проведення фестивалю у Луцьку Дмитро Безвербний, в ході фестивалю буде продемонстровано 12 стрічок які являють собою найкращі зразки сучасної української та польської документалістики. Це – фільми про музику в житті людей, про спорт, а також на тему загальнолюдських відносин.

Зокрема, фільм «Jamala.UA» розповідає про відому українську співачку кримсько-татарського походження, а стрічка «Рідні» розповідає про родичів, які мешкають у різних регіонах України, у тому числі і на Донбасі. «Перший поляк на Марсі» – таку назву має документальна комедія з іронією, а про стосунки батьків та дітей розповідає ще одна польська стрічка «Три розмови про життя».

Всі польські фільми з програми Lampa.doc., відповідно, стануть українськими прем’єрами.

Показ фільмів здійснюватиметься вечорами, фільми демонструватимуться з 21 години. Першою стрічкою, яку 21 липня побачать глядачі буде фільм «Jamala.UA».

Перегляд стрічок є безкоштовний, втім глядачам таки доведеться сплатити 20 гривень як традиційну плату за вхід до Луцького замку – ці гроші, відповідно, будуть спрямовані на потреби охорони цієї архітектурної пам’ятки.

До слова, суботнього вечора 22 липня, паралельно з показом документальної кіно програми проходитиме і годинна програма для дітей – юні глядачі матимуть можливість переглянути українські анімаційні фільми.

Після Луцька фестиваль Lampa.doc. пройде ще у 5 містах: Червонограді, Кропивницькому, Житомирі, Запоріжжі та Умані. Завершиться Lampa в Умані 1 – 3 вересня.

Comments are closed.