У Ковелі відкрили меморіальну дошку загиблому бійцю (ФОТО)

Показати всі

У Ковелі відкрили меморіальну дошку загиблому бійцю (ФОТО)

Вчора, 11 квітня, у Ковелі на фасаді ЗОШ №5 відкрилито меморіальну дошку на честь загиблого в АТО випускника – Олексія Тарасюка. Про це йдеться на сайті Ковельської міської ради.

Народився Олексій у Ковелі. Після школи здобув спеціальність фельдшера у медичному коледжі. Був одружений, виховував донечку. У нього було звичайне мирне життя, поки в нього не увірвалась війна. 9 квітня 2014 року його було мобілізували до лав Збройних сил України на посаду фельдшера у 51-шу ОМБр Сухопутних військ ЗС України. А в серпні Олексія не стало. Він загинув у бою поблизу Іловайська (Донецька обл.).

4 червня 2015 року за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені в захисті державного суверенітету Олексій Тарасюк нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Згадати подвиг Олексія, висловити співчуття та щиру вдячність рідним прийшли представники міської влади, старшокласники та вчителі ЗОШ № 5, військові, громадськість.

На початку заходу директор навчального закладу Ярослав Стасюк зазначив: «Меморіальна дошка буде нам всім нагадувати про те, який зараз хиткий світ і мир – це найважливіше, що є на землі. Сьогодні серце щемить, що Олексія немає поруч з нами. Він був прекрасною людиною. Для мене є честю, що я був його вчителем, директором, і він навчався у нашій школі».

Право відкрити меморіальну дошку надали бойовим товаришам, які теж пройшли чимало випробувань війною. Анатолій Маринюк, який особисто знав Олексія, закликав усіх берегти пам’ять про нього, не забувати, якою ціною здобувається зараз мир в Україні.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблого Героя. Представники духовенства української православної церкви КП освятили меморіальний знак. Присутні поклали живі квіти.

Зі сльозами на очах розповідає про Олексія його класний керівник Тетяна Янко: «Він був надзвичайно чуйним. Таку добру дитину зараз рідко можна зустріти. Уважний, доброзичливий, виконував кожне доручення добросовісно. Добре вчився, був першим помічником батькам, мав багато друзів. Був людиною великої душі».

Колишній однокласник Олександр Кістенюк пригадує: «Олексій був дуже активним. Часто разом виступали на спортивних змаганнях. У нас з ним все завжди вдавалось. Він був чудовим, надійним другом. А ще – чуйний, усім прагнув допомогти. Був міцним хлопцем, тож завжди ставав на захист своїх товаришів».

Приєднується до розмови ще одна однокласниця Аня Дячук: «Мені ще досі не віриться, що його немає. Про нього можна говорити лише хороше. Він ніколи нікого в класі не образив. Олексій – надзвичайна людина. Ми за ним сумуємо».

Наприкінці заходу заступник міського голови Ігор Прокопів поспілкувався з мамою Олексія Тарасюка Надією. Він висловив їй співчуття, подякуваав за сина та пообіцяв, що  влада  і надалі підтримуватиме родину.

Comments are closed.