Цигарки в Україні подорожчають: повідомили, чому ціна може зрости

Показати всі

Цигарки в Україні подорожчають: повідомили, чому ціна може зрости

З січня 2020-го пачка сигарет в Україні може подорожчати у 2,5-3 рази – до 80-100 грн, – передає “Газета”.

Це пов’язано з можливим ухваленням законопроекту про зростання ставки акцизного податку на сигарети у 2,5 рази. Його зареєстрували 30 серпня 2019-го.

“Зміни, передбачені законопроектом, несуть ризики як для тютюнової галузі, так і для держави. Збільшення цінового розриву з країнами-сусідами і низька купівельна спроможність громадян може призвести до різкого зростання рівня контрабанди”, – повідомила директор із зовнішніх зв’язків ПАТ “Філіп Морріс Україна” Наталія Бондаренко.

Обсяг нелегального ринку може досягти 27 млрд сигарет – близько 50% від легального ринку.

“Держава не отримає очікуваних доходів від акцизного податку від тютюнової індустрії. Так, останні 4 роки після щорічного підвищення акцизів на 30-40% нелегальний ринок зріс у 7 разів”, – додала вона.

Водночас така ініціатива може бути технічною помилкою.

“У чинному Податковому кодексі чітко прописано план підвищення акцизних ставок до 31 грудня 2024-го. А відповідно до підпункту 215.3.2. Податкового кодексу, підвищення ставок до 90 євро за 1 тисячу сигарет має відбутися з 2025-го”, – пояснив директор із корпоративних питань і комунікацій “JTI Україна” Гінтаутас Діргела.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *