Стало відомо, чи підніматимуть пенсійний вік в Україні

Показати всі

Стало відомо, чи підніматимуть пенсійний вік в Україні

Заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір, розповів про пенсійну реформу та про зміни, які чекають українців.

Про це повідомляє «Волинська правда», посилаючись на Вusinessua.

“На сьогодні пенсійний вік ми не чіпаємо, це питання у нас відкладається… Зараз багато інших проблем – сконцентруємося на них … Можна говорити, що нам треба буде це питання вирішувати, але на сьогодні немає ні умов, ні будь-яких варіантів для збільшення… І тому ми йдемо іншим шляхом”, – сказав Микола Шамбір.

За словами заступника міністра соцполітики, пенсійна реформа передбачає “єдині правила і один закон” про призначення пенсій громадянам України.

“Питання полягає в тому, щоб кардинально змінити систему і взагалі прибрати таке поняття, як осучаснення пенсії. Ми пропонуємо однакові показники, які будуть застосовуватися до всіх пенсіонерів: і для нових, і для старих, і щорічно ці пенсії будуть індексуватися відповідно до єдиних правил”,- зазначив він.

За словами Шамбора, сьогодні за наявної системи нарахування пенсій “людина не може прорахувати і спрогнозувати практично нічого”, а з проведенням пенсійної реформи процес нарахування пенсії стане прозорим.

“Система, яку ми пропонуємо, допоможе людині самій відстежувати, як і скільки їй нараховують пенсії… Це одна з кардинальних змін, яка відбудеться”, – зазначив Микола Шамбір.

За його словами, після того, як буде прийнято закон про пенсійну реформу, почнеться робота з розробки накопичувальної пенсійної системи.

Comments are closed.