Сьогодні православні і греко-католики відзначають Усікновення Чесної Глави Іоанна Предтечі

Показати всі

Сьогодні православні і греко-католики відзначають Усікновення Чесної Глави Іоанна Предтечі

11 вересня (29 серпня за ст.ст.) Православна і Греко-Католицька Церкви відзначають свято Усікновення Чесної Глави Іоанна Предтечі.

Це свято, яке належить до числа великих, встановлене на згадку про євангельську подію, коли Іоанн Хреститель був страчений за наказом правителя Галилеї Ірода Антипи. Іоанн Предтеча  засуджував аморальний вчинок Ірода, який полягав в тому, що той взяв собі жінку свого брата Филипа Іродіаду.

Правитель же Галилеї ув’язнив пророка, але зовсім не хотів скарати його на смерть, оскільки Іоанн користувався великою пошаною серед народу.

І ось коли Ірод відзначав свій день народження, дочка Іродіади Соломія танцювала перед царем і так догодила йому своїм танцем, що останній, під настроєм, пообіцяв їй дати все, що дівчина забажає. При чому Ірод навіть поклявся перед Соломією. А вона ж за настановою своєї матері сказала: «Дай мені на блюді голову Іоанна Хрестителя».

Цар засмутився, втім, через клятву та через тих, хто возлежав із ним, звелів дати їй. І послав відсікти Іоанну голову у в’язниці. І принесли голову його на блюді і дали дівчині. А вона віднесла матері своїй. Учні ж його (Іоанна Хрестителя), прийшовши, взяли тіло його і поховали його.

Ця сумна подія стала підставою для свята тому, що в день своєї смерті Предтеча і Хреститель Спасителя Іоанн перейшов у Вічність,  хоча до Царства Небесного потрапив, як і усі старозавітні праведники, вже в часі Хресної Смерті і Вокресіння Христа-Спасителя, які відкрили людству двері до Царства Небесного.  Тому, за церковним звичаєм і прийнято встановлювати свята на честь пам’яті святих саме в день їх смерті. Згідно церковного уставу цей день є пісним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *