Щороку в Україні від домашнього насильства гинуть понад 600 жінок

Показати всі

Щороку в Україні від домашнього насильства гинуть понад 600 жінок

З 25 листопада по 10 грудня в Україні тривають 16 днів активізму проти насильства по відношенню до жінок та дівчат. Україна долучилася до акції «16 днів проти насильства» у 2001 році. Про це повідомляє прес-служба Головного територіального управління юстиції у Волинській області.

Активісти у всьому світі, як в урядовому так і не в урядовому секторі, об’єднують всі свої зусилля щоб спрямувати їх на захист і увагу суспільства на цю суспільно важливу проблему.

За словами Першого заступника Міністра юстиції Наталії Бернацької: «Щороку в Україні від домашнього насильства гинуть понад 600 жінок, лише 10 відсотків жінок, які страждають повідомляють про це в правоохоронні органи. Загалом, це світова проблема, і кожна третя жінка у світі хоча б раз зазнала сексуальне або фізичне насилля. Ми повинні прийняти надважливі рішення для того щоб боротися з цією проблемою».

Наразі в Парламенті знаходяться три ключові проекти, зокрема, Законопроект № 5294 про запобігання та протидію домашньому насильству.

Законопроект №4952 від 12.07.2016 р. про внесення змін до деяких законів України у зв’язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами. (Стамбульська конвенція), який запроваджує додаткові інструменти захисту жертв насильства шляхом застосування обмежувальних заходів, корекційні програми для осіб, які вчинили насильство. Крім того, на розгляді у Парламенті знаходиться надважливий проект, який пов’язаний із захистом дітей, який посилює відповідальність за несплату аліментів.

«Ми сподіваємось, що всі ці проекти законів, які були вже підтримані у першому читанні найближчим часом будуть прийняті Парламентом» – висловила надію Наталія Бернацька.

 

Comments are closed.