Ще один слід вікінгів на Волині: знайшли амулет знатного воїна (ФОТО)

Показати всі

Ще один слід вікінгів на Волині: знайшли амулет знатного воїна (ФОТО)

В Шацькому районі, на березі озера Пулемецьке, було знайдено бронзову в позолоті накладку на ремінь із зображенням сюжету зі скандинавської міфології.

Як запевняють вчені, така річ могла належати тільки знатному воїну-вікінгу, повідомляє видання Кордон.

«Накладка розміром 2,7х3 см прикрашена випуклим литим малюнком. Зверху і внизу зображені «дах» та «підлога»  Вальгалли, по краях «даху» знаходяться голови воронів. Боки предмета прикрашені двома вовками, центр – можливо двома зміями»,- розповів археолог Сергій Демедюк.

Малюнок накладки з с. Пульмо (автор шацький художник Микола Крат).

Довідка: Вальхалла – це рай для воїнів. У германо-скандинавській міфології – житло бога Одіна, де за його вибором спочивають воїни після смерті. Західні ворота Вальхалли пильнують два вищезгаданих вовки, які разом з воронами і зміями є тотемними тваринами цього язичницького бога.

Ширший аналог сюжету з накладки, зі слів Демедюка, знайдено на камені в місті Бірка, у Швеції. На ньому теж зображено шлях воїна в Вальхаллу. Вершник їде на коні з мечем в руці. Його супроводжують два вовки – Гері і Фрекі.

Камінь з Бірки (Швеція) та поясна накладка із зображенням Вальхалли.

Як зазначив неодноразовий керівник археологічних експедицій, це вже третій скандинавський предмет знайдений на цьому масиві в селі Пульмо. Також відомі прикраси вікінгів з інших навколишніх населених пунктів – з Шацька, Головна, Любомля.

До відкриття шацького музею, прикраса передана на тимчасове зберігання у Волинський краєзнавчий музей, де і знаходиться від 19 травня 2017 року, згідно акту передачі предмета.

Comments are closed.