Програмні обіцянки (не) обов’язкові до виконання. Шорт-лист Олени Твердохліб

Показати всі

Програмні обіцянки (не) обов’язкові до виконання. Шорт-лист Олени Твердохліб

Парад обіцянок – так називають перед виборами агітацію кандидатів. Особливо в цьому плані відзначилася одна із кандидатів на 20 виборчому округу Олена Твердохліб. Жінка, яка розповідає як правильно розвивати громади, наповнювати бюджет та прозоро працювати, в тій, яку очолює, робить протилежні речі. 

Так, ще перед виборами голови ОТГ обіцяний Оленою Твердохліб генеральний план Княгининівської громади вже який час не можуть затвердити через одну ділянку. Річ у тім, що в селі Зміїнець, яке входить до складу громади, депутати не можуть дійти згоди щодо того, чи потрібні селу новобудови-багатоповерхівки та чи не нашкодять мешканцям майбутні очисні споруди. І однією з натхненників та ініціаторів рішень, які так не подобаються мешканцям, є нинішня голова ОТГ Олена Твердохліб.

У липні на сесії місцевої ради депутати обговорювали Генеральний план села Зміїнець. Щоправда, до одностайного рішення вони так і не дійшли. І це вже вдруге. Бо ж на одній із земельних ділянок, відданій в оренду ТзОВ «Яровиця Парк», хочуть звести багатоповерхівку. Попереднє цільове призначення ділянки, як повідомляє депутатка Княгининівської сільради Анна Войтюк, було будівництво торгово-офісних приміщень або ж будівель торгівлі.  З її слів, під час громадського обговорення, місцеві мешканці погодилися, що змінювати цільове призначення ділянки не варто.

«Вже двічі поспіль депутати Княгининівської сільської ради не змогли затвердити Генеральний план с. Зміїнець. Причина – думка сільського голови та частини депутатів йде в розріз з позицією мешканців громади та депутатів, які їх підтримують, щодо долі земельної ділянки (поряд з заправкою UPG), яку орендує ТзОВ «Яровиця Парк» .

Після останніх громадських обговорень (зборів громадян) за участю депутатів від цих округів Алли Жупанюк та Наталії Сливки, місцеві мешканці дійшли до висновку, що цільове призначення цієї земельної ділянки слід лишити таким, як і передбачено в договорі її оренди, тобто для будівництва торгово-офісних приміщень чи для будівництва та обслуговування будівель торгівлі.

Саме такий варіант Генерального плану, попередньо затверджений всіма інстанціями, був поданий на 43 чергову сесію сільради. Але він не був підтриманий головою та частиною депутатів, бо вони хотіли б дозволити будівництво там багатоповерхового житлового будинку, проти чого виступають члени громади», – інформує депутатка.

А перше голосування з цього питання відбулося ще 7 червня. Саме тоді й виявилося, що на затвердження депутатів подали не той варіант генерального плану.

«7 червня на сесії ради в Княгининку виносили на голосування проект генплану села Зміїнець, на якому не було жодних підписів і печаток, щоб вказувало що то документ, а не звичайна картинка. До речі, аналогічний проект виносився на минулу сесію де є всі печатки і підписи відповідальних осіб. В чому між ними різниця? Різниця в одній земельній ділянці, призначення якої змінили з території для об’єктів торгівлі на територію житлової багатоквартирної забудови. Якщо на минулій сесії був внесений погоджений генплан, який пройшов ряд процедур, і про це свідчать документи, то що це було сьогодні на сесії? Підробка документів?», – розповідає місцевий мешканець Олег Бондарук.

Депутатка Княгининівської сільської ради Алла Жупанюк пояснює: спочатку орендар погодився на забудову торгово-офісних приміщень, а потім раптом передумав і захотів будувати багатоповерхові будинки.

Та ця ділянка у Зміїнці не єдина, де планують звести багатоповерхівку. Відомо, що ще 1 га землі теж планують забудувати багатоквартирними будинками. Це ділянка під номером 0722883700:03:001:7083. Її призначення теж не відповідає цілям забудовника – вона запланована для будівництва та обслуговування будівель ринкової інфраструктури (адміністративних будинків, офісних приміщень та інших будівель громадської забудови, які використовуються для здійснення підприємницької та іншої діяльності, пов’язаної з отриманням прибутку). Зі слів місцевих мешканців, будувати там планує  ТзОВ «Волиньархпроект» (директор Віктор Третяков). Проте, землю також хочуть віддати під забудову.

А тепер давайте рахувати. Якщо на земельній ділянці розміщуються торгово-офісні приміщення, то в бюджет ОТГ постійно будуть надходити кошти за оренду землі. В той же час, якщо земельній ділянці змінюють цільове призначення, тоді ж в бюджет надходить лише один платіж однією сумою. І в майбутньому, землю під багатоповерхівкою приватизовують. Отже грошей більш за це громада не отримає.

До слова. Багатоповерхівку планують будувати не одну. А отже золоті сотки землі в одній із найближчих до Луцька ОТГ не принесуть грошей цій же ОТГ.

Майбутні очисні споруди

Для того, щоб в майбутньому ці житлові будинки функціонували, потрібно будувати нові очисні споруди. Щоправда, подібній перспективі сусідства поряд із очисними спорудами місцеві мешканці не надто раді.

На сайті Княгининівської ОТГ від 16 липня опубліковане оголошення про  початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності – нового будівництва очисних споруд каналізації в с. Зміїнець Луцького району Волинської області. Щоправда, це питання обговорювали ще у травні, коли відбулися громадські слухання щодо детального плану території. Тоді конфлікт між сторонами настільки загострився, що голова Княгининівської ОТГ Олена Твердохліб почала «крити матом» своїх опонентів. Попри все, під час обговорення, учасники проголосували за те, щоб детальний план території відхили, однак це навіть не включили в протокол.

У тих, хто проти будівництва очисних споруд в Зміїнці було декілька аргументів, чому цього не слід там робити. Зі слів місцевого мешканця Володимира Єгорова, не всі розуміють, що означає сусідство з очисними спорудами. А це свого часу стане місцевою екологічною проблемою, зауважує він.

«Розташувати каналізаційно-очисні споруди сільська рада намагається прямо біля житла, нехтуючи законодавчо встановленими санітарно-захисними зонами… Вони хочуть щоб стічні води з очисних по розчищеному ними меліоративному каналу довжиною 2 км повз Зміїнець та Милуші стікали в Стир. Води в цьому каналі недостатньо, щоб розчинити стоки з очисних до стану, коли вони не смердітимуть», – зазначає чоловік.

Очисні планують звести на ділянці, площею 0,6230 га. Потужність цих споруд запланована в об’ємі 500 кубічних метрів на добу. Виводити стічні води після знезараження планують в Стир, де, згідно з нормативами, води достатньо. Однак до річки води з очисних мають пройти меліоративним каналом, де набагато менше води і, відповідно, концентрація стічних вод буде набагато вищою. У результаті на навколишніх територіях може виникати неприємний запах. Причому дихати цим будуть мешканці найближчих житлових жбудинків.

Не все гаразд і з тим, яка відстань до житлового масиву очисних споруд. В одних документах вона значилася менше 35 метрів, у інших – більша. Згодом, інформують у сільраді, помилки виправили і фактична відстань до помешкань складає у проекті 35,14 м.

Проте такі помилки в документах як щодо очисних споруд, так і в Генеральному плані багатьох депутатів почали насторожувати. У результаті – в Зміїнці досі немає затвердженого Генплану.

Хто зацікавлений у ситуації

Позитивного рішення за всіма спірними питаннями, повідомляють джерела в Княгининівській сільській раді, домагається чинна голова ОТГ Олена Твердохліб. Саме вона голосувала за затвердження генерального плану, без печаток, у якому змінили цільове призначення орендованої ТзОВ «Яровиця Парк» ділянки. Частина депутатів вимагала скликати позачергову сесію Княгининівської сільради на 17 липня, проте вона цього не погодилася зробити, адже в розпалі виборчі перегони: Олена Твердохліб балотується до парламенту по мажоритарному кругу № 20 (Горохівський, Локачинський, Луцький, Рожищенський, Турійський райони, центр – Горохів).

Для отримання підтримки електорату вона часто публікує фото майбутніх проектів, але відмовчується про невиконані обіцянки. Приміром, вона обіцяла, що до кінця 2018 року в Зміїнці заллють фундамент під новий дитсадок, та зараз переконує, що такого вона не обіцяла. Більш того, тих, хто їй неугодний – видаляє з місцевих спільнот.

P.S. Зважаючи на те, наскільки Олена Твердохліб вірить у те, що пройде у Верховну Раду, то майбутні проблеми її громади і з очисними спорудами, і з істотно схудлим бюджетом ОТГ їй «до лампочки». Тільки в якого Сірка вона буде позичати очі перед мешканцями громади, якщо її (а це скоріш за все) до Парламенту не оберуть?

1 Comment

  1. Avatar Яценюк сказав:

    А що з медпунктом будування там теж заглохло.А перехід по мості між Зміїнцем і Милушами препаскудний.Торговельний центр потрібніший чим багатоповерхівки.ну за очисні то просто “Жесть”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *