Про «гроші лопатою», Монатіка та вино зі Львова: луцький організатор розкрив «зіркове» закулісся

Показати всі

Про «гроші лопатою», Монатіка та вино зі Львова: луцький організатор розкрив «зіркове» закулісся

Концерти – місце, куди люди зазвичай приходять «відірватися». Але для створення свята глядачам працює величезна команда, які залишаються поза кадром. Серед таких почесне місце займають організатори концертів. Як жартують вони самі, перед деякими подіями далеких родичів стає дедалі більше.

З представником однієї з кращих луцьких івент-агенцій поспілкувалися і ми.  З тур-менеджером та відповідальним за проекти івент-агенції «Tikhonov сoncert and event agency» Андрієм Мацкевичем розмовляли про те, скільки часу займає організація концертів, чим дивують райдери артистів, з якими «добродіями» стикаються організатори у Луцьку та чим цікаві концерти у маленьких містах. 

 

–  Андрію, як створилася Івент-агенція «Tikhonov сoncert and event agency» та хто цьому посприяв?

– Агенцію створив Євген Тихонов 1 червня 2016 року, хоча займатися організаторством, як і Євген, так і я, розпочали задовго до цього. Якось на одній з подій пересіклися, так почалася вже спільна робота. А посприяло створенню агенції, напевно, бажання робити круті події, змінювати культуру нашого міста та розвивати якісні проекти.

– Як зібралася команда і чи не шукаєте зараз підмогу?

– Команда в принципі збиралася швидко, бо вона не є такою великою. Наразі це 5 людей: Євген, його дружина Лія, дизайнер, я і нещодавно додався ще один учасник Назар. Кожен відповідає за свій напрямок роботи, але якщо потрібно, то ми взаємозамінні, бо, наприклад, траплялися такі випадки, що декілька подій в один день: у Луцьку оркестр виступає, а в Сарнах – Хор ім. Верьовки, який, до речі, буде восени знову у Луцьку з програмою до свого 75-тиріччя колективу , а в Червонограді – вистава, і всюди потрібно бути на місці, тому розділялися і кожен їхав на якусь подію.

А стосовно, чи не шукаємо зараз людей, то навіть не знаю, що Вам відповісти. Ми завжди відкриті до пропозицій, але, як показує практика, мало хто може витримати навантаження цієї роботи. Деколи потрібно тижнями не бути вдома, працювати уночі і т.д., та й не завжди всі проекти є успішними, тому думка про те, що організатори дуже багато заробляють – це міф.

– Якщо порівнювати Ваші перші концерти і теперішні, впевнена, що різниця відчутна. На яких «граблях» вчилися?

– А хто сказав що ми вже все знаємо ? Нема такої людини, яка може прорахувати все і максимально передбачити всі нюанси і проблеми. Ми з кожною подією, туром беремо для себе щось нове, вводимо нові методи реклами, обробки інформації про місто чи проект. Те що «скачок» величезний – це так. Мені як людині, яка розпочинала з маленьких, «пабних» концертів, як би хтось сказав років 5 назад що буду працювати в команді, яка за рік буде робити більше 100 концертів по всій Україні, я б не повірив. Ну і напевно найголовніше: що за останні роки я взяв особисто для себе – це думати перед тим, як щось казати , а якщо вже особиста мораль не дозволяє мовчати або «згладжувати кути» – то казати прямо і відкрито в обличчя тим людям.

– З ким важче працювати – з незадоволеними лучанами, яким заважають пісні «під вікнами», чи з артистами?

– Ну, я б, по-перше, не рівняв би всіх лучан «під одну гребінку», що вони є незадоволеними. Завжди будуть ті люди, яким щось не подобається, якщо ця критика конструктивна, то її можна обговорити і вирішити проблему, а якщо це просто, щоб показати своє «фе», то до цього з часом звикаєш і просто не зважаєш. Та і більшість наших концертів проходять у закритих приміщеннях, наприклад, РЦ «Промінь», Волинський обласний академічний музично-драматичний театр імені Тараса Шевченка і т.д., тому вони нікому не заважають.

Щодо артистів, то тут теж трішки розвінчаю міф. Якщо з ним працюєш вперше, то спілкуєшся з його менеджментом, а лише в день події – з артистом (і то не завжди), і це спілкування починається за місяців шість до події, тому за цей час всі деталі вже обговорюються і все добре.

– Чи є у Вас, як в організатора, якісь забобони, традиції?

– Раніше були, наразі вже якось «переріс» це все. Чим більше ти організовуєш подій – тим менше часу придумувати собі якісь забобони чи то обмеження. Єдина традиція – це, напевно, фото з артистом, але останнім часом і на це не вистачає часу, а деколи і не хочеться турбувати їх вже після концерту.

– Хто найбільший ворог Вашої івент-агенції ? Як сприймаєте негатив?

– Найбільший ворог – це стереотипи про нашу роботу і радянські пережитки в суспільстві.
Про стереотипи – тут все просто. Дуже багато людей вважають нашу роботу легкою, неодноразово чув від людей щось наприклад: «Та що там тієї роботи? Два дзвінки, купа квитків, роздавай кому хоч! А грошей, напевно, «лопатою» гребете ?». Це взагалі не так. Щоб зробити один концерт – в нього потрібно вкласти від 4 до 7 місяців часу, величезні кошти, мати терпіння, аналізувати все, що відбувається з продажем. Щоб Ви розуміли, ціни не беруться «з потолка», а з суми розрахунків за оренду залу, гонорар артиста, витрат на рекламу, технічне забезпечення події і т. д., а потім ця сума ділиться на кількість місць і отримуємо середню ціну квитка і ще багато різних факторів. А з радянськими пережитками теж все просто…. В нас бували ситуації, коли ти приїжджаєш на подію в інше місто і бачиш, що, порівнюючи з планом залу, місць більше: там один ряд, там ще кілька місць, там в ложі – і так назбирується до 70 місць. Запитуєш в працівників залу за них і чуєш відповідь: «Так це керівництву віддається, це ще комусь, це ще кудись…». Це один із прикладів, але таких різних моментів дуже багато.

А негатив – вже казав. Якщо це конструктивна критика, то можна вирішити проблему і всі будуть задоволені, а якщо якийсь інший, то просто не зважати.

– Чи відчуваєте вдячність лучан за те, що робите для міста?

– Більше так, аніж ні. Коли ми починали, у Луцьку не було такої великої кількості концертів, як зараз. А вдячність бачимо тим, що люди відвідують наші концерти. І тоді ми стараємося надалі ще краще і ще цікавіші події робити.

– Коло знайомих артистів у Вас вже чимале. А хто став другом? З ким їздили на шашлики?

– Ну, щоб прямо на шашлики, такого нема, але є такі, з якими ми вже відпрацювали не один концерт і справді стали хорошими друзями. Наприклад, гурт «Без Обмежень». Ми з ними більше 50 концертів разом у різних містах України, а восени знову їдемо з ними в тур в підтримку їхнього нового альбому «Мільярди», який охопить всю державу. В Луцьку хлопці теж будуть, через певний час вже оголосимо дати концертів по містах.
Також дуже добре дружимо з Сергієм Притулою і всім колективом «Вар’яти-ШОУ». Розповім Вам маленький інсайд – 14 жовтня, в день захисника України, хлопці знову у Луцьку дадуть концерт, квитки можна купити вже на сайтах продажу.

– Хто з артистів, які приїжджали в Луцьк, – найдорожчий?

– На жаль, не можу про це говорити і тим більше розголошувати ціни, тому що з кожним артистом у нас заключений договір, по якому це заборонено. Насправді, все залежить від популярності, медійності виконавця.

– З яким артистом найбільше хотіли б зараз працювати?

– Мені особисто було б цікаво попрацювати з Дмитром Монатіком та Максом Коржом. Це цікаві і наразі одні з найпопулярніших артистів як в Україні, так і далеко за її межами. Хотіли б попрацювати і з гуртом «Еней» з Польщі.

–Що було найдивнішим у райдерах артистів, концерти яких Ви організовували?

– Мені не потрапляли такі райдери, яким я б насправді здивувався. Зазвичай це стандартний перелік: вода, фрукти, овочі, кава/чай, рушники, салфетки і т.д.. Хоча деколи трапляється таке, що потрібно шукати навіть за межами нашого міста, наприклад, один раз було таке португальське (якщо я не помиляюся) вино, за яким потрібно було їхати у Львів, щоб його купити, бо в нашому місті воно не продається.

– Скільки часу займає весь процес організації концерту?

– Від бронювання дати у залі та артиста до самої події – проходить дуже багато часу і етапів. Це може заняти від 7 місяців до 1 року. Це дуже довгий процес. Спочатку домовляємося про дату та умови концерту, підписуємо всі потрібні документи. Далі розробка дизайнів та реклами. Наступний етап – «вихід» у продаж на інтернет-операторах квитків, або ж у місцевих касах і т.д.. Тому насправді роботи вистачає і робиться це все не один день.


– Яке друге місто після Луцька, де Вам хочеться влаштовувати концерти? У якому місті зустрічає публіка найтепліше?

– Не хотілося б когось виділяти, всюди однаково, це все залежить від артиста і наскільки він популярний в цьому регіоні. Мені особисто надзвичайно приємно було минулої весни організовувати у своєму рідному місті Сарни Рівненської області концерт національного заслуженого академічного народного хору України імені Григорія Верьовки, а потім ще на День Незалежності і великий концерт на площі з гуртом Mad Heads UA. Було приємно привозити таких артистів у міста, де дуже рідко хтось виступає. Тому цієї осені ми знову туди і ще в дев’яти маленьких містах у чотирьох областях привозимо національний хор з ювілейною програмою. До речі, це теж ексклюзив для Вас, до цього про ці майбутні концерти ми не розповідали.

– З якими проблемами щодо організації стикаєтесь у Луцьку? Чого Луцьку відчутно не вистачає для проведення ідеальних концертів?

– Я навіть не знаю, ніби все є. Єдине, що неприємно у Луцьку – це часті хуліганські дії невідомих нам людей по відношенню до реклами, і не тільки нашої. Б’ють сіті-лайти, ріжуть банери і т.д. Нащо це і кому? Невідомо. Якщо цим людям буде «тепліше» на душі, коли роблять таке, то нехай, але вони не розуміють що такими діями не тільки нам чи артисту роблять шкоду, а й руйнують роботу багатьох людей – тих самих рекламщиків, власників рекламних площин, виробників….

– Коли до Луцька приїде Монатік?

– Мене теж це питання турбує вже довгий час. (усміхається, – авт.) Надіємося, в найближчий час. Як мінімум ми для цього робимо все можливе.

– Під яку музику «відривається» Андрій Мацкевич і чи були такі концерти у Луцьку?

– Насправді, останнім часом дуже мало щось слухаю, але якщо вже починаю – то підряд у плей-листі може розміститися класична музика, рок, данстеп і популярна музика. Якось так склалося, що за останні роки я вже встиг попрацювати майже із всіма за ким слідкую у музичному світі – це гурти «Без Обмежень», «Мері», вже неіснуючі колективи «Дикі Серцем» та «ПаніВалькова». Також час від часу слухаю друзів з Білорусі «AKUTE» та «Дай Дарогу!».
Тому, як кажуть,  слухаю все, що є якісним.

– Яких ще ТОПових концертів чекати у Луцьку?

З вже оголошених :
13.06 – Сергій Міхалок та Ляпіс 98
26.06 – гурт «Время и Стекло» – тут ми, до речі, підготували дуже багато цікавинок, крім самого концерту: і дитяча територія, і food-зона, і наймасштабніша дискотека і т.д.
14.10 – Сергій Притула та «Вар»яти Шоу»
11.11 – Хор ім. Г. Верьовки
22.11 – Джамала

Також дуже скоро оголосимо ще декілька концертів, серед яких концерт гурту «Без Обмежень» з презентацією нового альбому та вже відома у всій Європі «ONUKA».

 Олеся Нижник

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *