Повідомили, на скільки зростуть ціни цьогоріч

Показати всі

Повідомили, на скільки зростуть ціни цьогоріч

У 2019 році ціни в Україні зростуть на 6,3% проти 9,8% у 2018-му. Головними факторами зростання цін будуть підвищення тарифів і заробітних  плат. Це збільшуватиме виробничі витрати бізнесу і стимулювати споживчий попит, йдеться в “Інфляційному звіті” НБУ. Про це пише “Газета”.

У січні відбулося підвищення цін на централізоване опалення та гарячу воду основними виробниками теплової енергії. Також передбачається подальше зростання тарифів на газ для населення згідно з меморандумом з МВФ.

Основний внесок в інфляцію в поточному році зробить подорожчання тютюнової продукції, що оцінюється в 19% у зв’язку з оновленим графіком підвищення акцизів. У наступні роки темпи зростання цін на тютюн залишатимуться високими, хоч і уповільняться до 12%.

Подорожчання алкогольної продукції прогнозується в межах 6-9% щорічно. Подальше щорічне зростання цін на паливо (бензин і дизельне паливо) оцінюється в 4-5%.

Проінфляційний вплив цих факторів буде поступово послаблюватися, і в 2020 році зростання цін уповільниться до 5%.

Зниження інфляції забезпечуватиме жорстка монетарна політика НБУ і стримана фіскальна політика уряду щодо значних обсягів планових погашень держборгу, обіцяє регулятор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *