Порошенко підписав закон, що дозволить присвоїти звання Героя України іноземцям

Показати всі

Порошенко підписав закон, що дозволить присвоїти звання Героя України іноземцям

Президент України Петро Порошенко підписав закон, який дозволить присвоювати іноземцям, які загинули під час Революції Гідності, звання Героя України.

Закон «Про внесення зміни до розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про державні нагороди України» був прийнятий Верховною Радою 13 квітня 2017 року, – повідомляє прес-служба Президента.

«Україна вдячна і завжди пам’ятатиме подвиг Героїв Небесної Сотні, що віддали найцінніше – своє життя. Віддали його не тільки за свободу нашої держави, але і за те, щоб зберегти демократію і свободу в усій Європі і в усьому світі», – зазначив Президент. Петро Порошенко наголосив, що в цій боротьбі пліч-о-пліч з українцями стояли і громадяни інших країн.

Глава держави додав, що завдяки їхній самопожертві ми живемо і маємо унікальний шанс змінити країну на краще, і не повинні його змарнувати. «На свій великий подвиг Небесна Сотня йшла свідомо і без жодного страху, так само як і сьогодні українські Герої боронять нашу державу від російського агресора на Донбасі. Вони боронять право України бути справді незалежною, успішною європейською державою», – зазначив Петро Порошенко.

Відповідним Законом  встановлюється, що звання Герой України як виняток може бути присвоєно посмертно іноземцю, нагородженому орденом Героїв Небесної Сотні, за здійснення визначного геройського вчинку, пов’язаного із відстоюванням конституційних засад демократії, прав і свобод людини під час Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року).

Документ набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Глава держави ініціював внесення відповідних змін до діючого законодавства за результатами зустрічі з родинами Героїв Небесної Сотні, яка відбулася 20 лютого цього року. Президент нагородив орденами Героїв Небесної Сотні трьох іноземців – громадян Білорусі Михайла Жизневського, Грузії – Зураба Хурцію і Давида Кіпіані, які загинули під час Революції Гідності.

2 Comments

  1. Тамара Тамара сказав:

    Українцям треба присвоювати звання Героїв

    • Дід Іван Дід Іван сказав:

      Дурна ти бабо… Тобі тільки біля баняків сидіти. Не тямиш нічого і ше й ляпаєш дурниці. Ці хлопці заслужили такого звання і шани