Польща та Угорщина – проти нових квот ЄС для України

Показати всі

Польща та Угорщина – проти нових квот ЄС для України

Європейському Союзі планують затвердити нові автономні преференції для України до кінця червня, щоб встигнути до саміту Україна-ЄС, який відбудеться в середині літа. Але низка країн – проти. Посилаючись на  «Європейську  правду», повідомляє «Волинська правда».

Єврочиновник  зазначив, що « Єврокомісія затвердила обсяг нових квот, проте в Європарламенті вирішили скоротити його, прибравши квоти на томати і пшеницю. У цій ситуації позиція Ради ЄС вирішальна – вона може призвести як до повернення цих позицій до списку преференцій, так і до додаткового його скорочення». При цьому він визнає, що  обсяги преференцій можуть бути суттєво переглянуті.

За даними  «Європейської правди», найбільшими противниками преференцій для України виявилися Угорщина і Польща, вважаючи їх загрозою для своїх агровиробників. Також противником запропонованого обсягу преференція є Франція, проте її позиція не така жорстка, як в Угорщині та Польщі.

Примітно, що в українському Мінагрополітики ключовим досягненням запропонованих преференцій називають збільшення квот на безмитне ввезення кукурудзи – на 650 тис тонн. Джерело в Єврокомісії уточнює – ця позиція не викликає заперечень у Раді ЄС. Нагадаємо, Єврокомісія пропонує надати Україні на три роки додаткову квоту на безмитний експорт 100 тис. тонн пшениці (митна ставка ЄС – 95 євро за тонну), 650 тис. тонн кукурудзи (5,35 євро), 350 тис. тонн ячменю (93 євро), 4 тис. тонн вівса (89 євро), 3 тис. тонн часнику (93 євро), 3 тис. тонн меду (митна ставка 17,3%). Також планується дати квоту на 500 тонн виноградного і яблучного соку (ставка на виноградний сік – 18,9%+27 євро за тонну; на яблучний – 36,5%+121 євро за тонну) і 5 тис. тонн сушених томатів (14,4%).

Однак у Європарламенті пропонують виключити з цього списку пшеницю і томати.

 

Comments are closed.