Нова версія влади: «Варшавський» ринок пожежонебезпечний через газопровід

Показати всі

Нова версія влади: «Варшавський» ринок пожежонебезпечний через газопровід

 

Серед причин чому «Варшавський» ринок у Луцьку не може працювати у такому вигляді, у якому є, у міській раді називають наявність газопроводу високого тиску. Про це заявив перший заступник Луцького міського голови Григорій Недопад у коментарі одному із волинських ЗМІ.

Нагадаємо, «Волинська правда» раніше писала про причини, через які пожежники визнали «Варшавський» ринок у Луцьку небезпечним для життя і здоров’я громадян і подали відповідний позов до суду з вимогою припинити його експлуатацію. У позовній заяві управління Державної служби надзвичайних ситуацій у Волинській області нарахувало шість пунктів, які не відповідають вимогам пожежної безпеки:

– приміщення та споруди не обладнано системами протипожежного захисту;

– не забезпечено відповідну межу вогнестійкості металевих колон та конструкцій під навісу зі сторони адміністративної будівлі;

– не забезпечено протипожежну відстань від споруд торгівельного призначення до будівлі ринку;

– не розміщено кіоски групами площею не більше 500 метрів квадратних у одній групі;

– на ринку допускається розміщення товарів на шляхах евакуації;

– входи до окремих приміщень не обладнані протипожежними дверима.

У позові не йшлося ні про яку газову трубу, не було її і в приписі пожежників. Про тубу навіть не згадував Григорій Недопад у своєму запиті до ДСНС, коли цікавився чи всі норми дотримані на ринку. Та коли після «базарного майдану», який вирішив звертатися до самого президента України, бо на Волині захисту від свавілля чиновників вже немає, у засобах масової інформації почався галас, – у міській раді вигадали ще одну причину.

«Управління подало позов, аби облспоживспілка привела у відповідність всі вимоги, щоби потім, не дай Бог, якщо трапиться якийсь випадок, не знати я к з нього виходити. Зрештою, якщо буде якийсь вибух газопроводу, то постраждають люди і їхнє майно», – заявив Григорій Недопад.

За технічну справність та безпечну експлуатацію газопроводу несе відповідальність газотранспортна організація, а ніяк не Облспоживспілка, та й у позові про газову трубу нічого не згадується. Тому коментар посадовця міської ради виглядає не дуже доречним і свідчить про те, що думають там одне, роблять друге, а говорять третє.

Варто додати, що у міські раді розуміють, що виконання вимог пожежників призведе до скорочення 40% торгівельних місць на ринку і вважають це цілком прийнятним рішенням.

«То на яких підставах там знаходяться тих 40% підприємців? Як для них облаштовували торгові місця?», – запитує Григорій Недопад.

Свого варіанту куди прилаштувати майже половину торговців із «Варшавського» ринку у разі його закриття, у міські раді не називають.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *