На Волині рятувальники перевірять готелі та заклади відпочинку

Показати всі

На Волині рятувальники перевірять готелі та заклади відпочинку

У Волинській області працівники регіонального управління ДСНС України перевірятимуть місця відпочинку людей на предмет дотримання вимог законодавства у сфері пожежної безпеки. Про це повідомляє відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

Відповідне доручення дав Прем’єр-міністр України. Про це стало відомо під час оперативної наради під головуванням тимчасово виконуючого обов’язки голови обласної державної адміністрації Олександра Киричука сьогодні, 20 серпня 2019 року. Так, про організацію виконання доручення Прем’єр-міністра України про проведення позапланових заходів державного контролю за додержанням вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки у місцях відпочинку людей, передусім у готелях та закладах відпочинку і оздоровлення, поінформував заступник начальника управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Олег Билиця. Варто зазначити, що дане доручення було дано у зв’язку із пожежею, яка виникла в ніч на 17 серпня 2019 року у готелі «Токіо Стар» в місті Одеса, під час якої загинуло 9 людей.

За словами доповідача, під час здійснення заходів державного нагляду особливу увагу буде приділено порушенням з питань пожежної та техногенної безпеки, що можуть створити загрозу життю чи здоров’ю людини або можуть стати однією із основних причин виникнення пожежі, а саме:

– утримання шляхів евакуації відповідно до вимог правил пожежної безпеки;

– належна експлуатація обладнання, електроустановок, електропроводів та кабелів відповідно до вимог нормативних документів;

– обладнання об’єктів автоматичними системами протипожежного захисту (сигналізація, оповіщення, системи димовидалення) та їх подальше обслуговування відповідно до нормативних документів;

– забезпечення об’єктів первинними засобами пожежогасіння та вміння їх використовувати;

– наявність систем протипожежного водопостачання та їх стан;

– проходження керівництвом та обслуговуючим персоналом об’єктів навчання з питань пожежної та техногенної безпеки (проводиться 1 раз на 3 роки), тощо.

– Хочу звернутися до органів місцевого самоврядування щодо сприяння проведенню вищезазначених перевірок та забезпечення спільної роз’яснювальної роботи по дотриманню правил пожежної та техногенної безпеки у таких закладах через засоби масової інформації. Безпосередню увагу буде приділено знанню керівництвом та обслуговуючим персоналом їхніх дій у разі виникнення надзвичайної ситуації. На таких об’єктах працівниками управління будуть проводитись тактико-спеціальні навчання щодо умовного гасіння пожежі та проведення евакуації, – зазначив Олег Мефодійович.

До слова, управлінням ДСНС України у Волинській області у зв’язку з виявленням порушень на об’єктах готельного спрямування та об’єктах оздоровлення та відпочинку, що створювали загрозу життю та здоров’ю людей, протягом останніх років подано шість адміністративних позовів до Волинського окружного адміністративного суду, щодо заборони експлуатації до повного усунення порушень вимог техногенної та пожежної безпеки. На сьогоднішній день всі порушення, які були підставою щодо заборони експлуатації даних об’єктів, усуненні, об’єкти здійснюють свою експлуатація в повсякденному режимі.

У підсумку, тимчасово виконуючий обов’язки голови обласної державної адміністрації Олександр Киричук дав доручення розробити план проведення державного нагляду за дотриманням вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки у місцях відпочинку людей.

– Я беру це питання на особистий контроль і чекаю від рятувальників щомісячного інформування про виконання доручення Прем’єр-міністра України. А результати перевірок я рекомендую розміщувати в засобах масової інформації. Органи місцевого самоврядування — вас прошу сприяти у проведенні перевірок, адже це відповідальність за людські життя й здоров’я, — резюмував Олександр Олексійович.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *