Митрополит Епіфаній святкує 40-річчя: найцікавіші висловлювання глави ПЦУ

Показати всі

Митрополит Епіфаній святкує 40-річчя: найцікавіші висловлювання глави ПЦУ

Сьогодні, 3 лютого, предстоятелю ПЦУ, митрополиту Епіфанію (Сергію Думенко) виповнюється 40 років. У цей день у Софіївському соборі під час богослужіння він урочисто зійшов на престол глави церкви. Про це повідомляє “Газета”.

Сергій Думенко народився в селі Вовкове Іванівського району на Одещині. Ріс у селі Стара Жадова Сторожинецького району Чернівецької області. Виховували майбутнього митрополита Київського і всієї України мати, дідусь і бабуся.

Закінчив Київську духовну семінарію й Духовну академію УПЦ КП. Викладав у Рівненській семінарії. Був секретарем митрополита Рівненського та Острозького Даниїла.

З 2005-го два роки вчився на філософському факультеті Афінського університету. Викладав у Київській богословській академії й очолив кафедру філології.

2007-го прийняв постриг у чернецтво як Епіфаній. Став секретарем патріарха Філарета, намісником Видубицького чоловічого монастиря, керуючим справами Київської єпархії УПЦ КП. За рік синод обрав єпископом Вишгородським. З 2010 року – керуючий Переяслав-Хмельницькою єпархією і ректор Київської богословської академії.

2012 року очолив управління у справах духовної освіти УПЦ КП. 28 червня 2013 року обрали намісником та місцеблюстителем патріарха Філарета на випадок його смерті чи хвороби.

Володіє грецькою й англійською мовами.

Gazeta.ua пропонує читачам ознайомитися із найцікавішими висловлюваннями митрополита Епіфанія після обрання главою ПЦУ:

“Бідна сім’я не могла мені дати тоді за пенсію дорогу до університету, але я вирішив, що я присвячу своє життя Богові”

“В Україні церква відділена від держави. Але ми не можемо відділити народ від держави. Процеси, що відбуваються в українському православ’ї, покликані укріпити її позиції”

“Маємо сприяти тому, щоб молодь линула в храми. Почувалася там комфортно, незалежно від зовнішнього вигляду. Якщо людина вперше прийшла до церкви, відчула цей поклик, то прийшовши вдруге, втретє, вона сама зміниться. Якщо ж їй одразу розповідати, що вона не так одягнена і щось не так робить, ніколи більше не переступить поріг”

“Коли ми об’єднаємося, всі православні українці в єдиній помісній православній церкві, завершиться війна на Донбасі і Крим буде повернуто Україні”

“Ми поступово будемо утверджуватися вже як єдина церква, визнана, канонічна в Україні. І поступово Росія втрачатиме вплив саме через душі православних українців”

“Ми не маємо права проклинати. Ми повинні благословляти тих, які нас проклинають”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *