Луцька міська рада готує рейдерське захоплення «Центрального» ринку

Показати всі

Луцька міська рада готує рейдерське захоплення «Центрального» ринку

У Волинській обласній споживчій спілці, яка обслуговує «Центральний» ринок Луцька і відстоює своє право на оренду земельної ділянки під ним, заявляють, що втративши юридичні механізми тиску, у міській раді готують рейдерське захоплення ринку.

Нагадаємо, Луцька міська рада припинила дію договору оренди земельної ділянки під «Центральним» ринком Луцька, не дивлячись на рішення суду, яким дію цього договору  продовжили на один рік. Волинська облспоживспілка судиться з міськрадою далі, проте, місцеві можновладці шукають можливості, як в обхід закону відібрати земельну ділянку в Облспоживспілки.

У четвер, 19 вересня, підприємці з «Центрального» ринку, яких намагаються виставити на вулицю, прийшли до Луцької міської ради, аби віч-на-віч поспілкуватися з місцевими можновладцями. Відповідали на питання торговців заступник міського голови Костянтин Петрочук та перший заступник міського голови Луцька Ігор Поліщук.

Не дивлячись на те, що з підприємцями ніхто й не намагався вести переговорів раніше, більше того, їм свідомо не давали права виступити на сесіях міської ради під час розгляду «базарних» питань. Заступник міського голови Костянтин Петрочук розпочав спілкування із погроз. Підприємці надали «Волинській правді» аудіозапис розмови.

«Ви свідомо йдете на конфлікт. Сьогодні до ринку їздять маршрутки, але ж може маршрут так змінитися, що й не будуть їздити…», – натякнув на можливість застосування засобів адміністративного тиску Костянтин Петрочук.

Ігор Поліщук запропонував укладати договори з Комунальним підприємством «Луцькі ринки». Втім, у Облспоживспілці наголошують, КП «Луцькі ринки» не мають права укладати таких договорів, адже ще не володіють земельною ділянкою, на якій розташований ринок.

Також посадовці звинуватили ініціативну групу підприємців, яка прийшла до міської ради, у відстоювання приватних інтересів заступника голови правління Волинської обласної споживчої спілки Володимира Горгута.

«Ми відстоюємо не інтереси Горгута, а наші власні інтереси. Дайте нам гарантію, що ми залишимося на своїх місцях. Я мушу годувати сім’ю, у якій онкохворий батько! Як я маю жити без цього робочого місця!», – емоційно звернулася до посадовців одна з підприємців.

Костянтин Петрочук звинуватив підприємців у неналежній поведінці та зазначив, що згідно з довідкою з єдиного державного реєстру речових прав на нерухоме майно, станом на19.09.2019 права оренди земельної ділянки за Облспоживспілкою не зареєстровано. Підприємці нагадали про те, що є рішення суду про поновлення договору, яке міською радою не виконане.

Також підприємці наголосили, що готові своїми силами навести лад на ринку, провести благоустрій, тому не бачать жодних логічних підстав, через які їм потрібно покинути ринок.

«Ми підприємці з центрального ринку, які втомилися від погроз про закриття ринку. Протягом 10 років мені погрожують закриттям. Я заробляю щоб прокормити сім’ю, чому я маю доводити міськраді щороку, що маю право на робоче місце, яке сам собі створив. Це не технічне питання, це питання чи буде в дитини батько, чи він поїде в Польщу заробляти гроші», – говорить один із підприємців.

 

Ігор Поліщук намагався заспокоїти торговців.

«Вас використовують і вас накручують. Ми готові спілкуватися і знаходити точки дотику. Володимир Горгут перекручує рішення сесії міської ради і зовсім в іншому світлі подає інформацію підприємцям. Він просто заробляє на посередництві», – заявив Ігор Поліщук.

Втім, підприємці не ймуть віри у добропорядність міської ради.

«На сьогоднішні день моя сім’я живе тільки з цього ринку. Нам сьогодні заявили, що нема гарантій, що ми там залишимося. На ДПЗ ми не переїдемо, це мертва зона», – заявили представники ініціативної групи підприємців.

Ігор Поліщук запропонував укладати договори з КП «Луцькі ринки» та платити оренду не по 110, а по 92 гривні за квадратний метр. Луцьким ринкам платити.

«Я вам гарантую, що ви залишаєтеся на ринку. В цьому і наступному році точно ніяких переселень не буде. Ніхто бульдозерами нікого не буде зносити», – наголосив Ігор Поліщук.

Проте, підприємці заперечили, пославшись на інтерв’ю Ігоря Палиці, у якому він особисто заявив, що готовий застосувати силовий варіант для вирішення питання по «Центральному» ринку.

Ігор Поліщук також додав, що на ринку дуже багато складних питань: комунікації, нерухоме майно Спілки тощо.

«Це треба вирішувати в комплексі. Іншого варіанту нема», – підсумував Ігор Поліщук.

Підприємці наголошують, для того, аби налагодити нові комунікації, необхідно вкласти 600 тисяч гривень.

Окрім того, Костянтин Петрочук застеріг – стільки підприємців, скільки є на ринку зараз, точно не залишиться. Він зазначив, що землю під ринком поділять на декілька ділянок. У свою чергу підприємці попросили зняти питання про ринок з порядку денного сесії, яка відбудеться 25 вересня.

«Невже вам байдуже на місцеві вибори? Ви ж людей налаштовуєте проти себе!», – звернулися підприємці до політиків.

В результаті підприємці попередили, що підуть на зустріч із президентом України Володимиром Зеленським під час представлення голови Волинської обласної державної адміністрації, щоб захистити своє право на працю.

Також підприємці повідомили «Волинській правді», що 20 вересня о 15:30 відбудеться судове засідання щодо розгляду заяви про забезпечення позову Облспоживспілки до міської ради про оскарження дій державного реєстратора. Облспоживспілка просить суд заборонити будь-які юридичні дії щодо спірної земельної ділянки, допоки суд не винесе рішення по суті спору.

Як відомо, 25 вересня на сесії міської ради планують розділити земельну ділянку під «Центральним» ринком на декілька дрібних. Відтак навіть у разі перемоги у суді Облспоживспілка не зможе поновити договір оренди, земельна ділянка з певним кадастровим номером юридично перестане існувати.

«Волинська правда» інформуватиме читачів про подальший перебіг подій навколо «Центрального» ринку.

 

 

1 Comment

  1. Avatar Сволоті сказав:

    А стоянку так ніхто і не планує для початку а потім заборонити торгівлю за межами базару.
    Це був би перший етап в рамках здорового розуму але його не має інвестори чекають!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *