Історії трьох активістів, які взяли участь у мирній акції проти безкарності поліціянтів

Показати всі

Історії трьох активістів, які взяли участь у мирній акції проти безкарності поліціянтів

Кілька днів тому Україну сколихнула резонансна подія. Вбивство поліціянтами 5-річного хлопчика Кирила Тлявова. ЗМІ активно поширюють цю справу. Ніхто байдужим цієї справи не залишився. Уся Україна, зокрема Переяслав-Хмельницький у жалобі, і усі чекають справедливого рішення суду.

5 травня, обідня пора, кілька людей стоять з плакатами «Я не хочу бути наступним», «Безкарність вбиває», «Всіх не посадите», «Молодь все бачить». З першого погляду, це звичайні студенти та студентки. Але, насправді, це громадські діячі та діячки. Якщо точніше, усі вони – члени та членкині ГО Фундація регіональних ініціатив. Вони вирізняюся шаленим запалом на обличчі, блискучими очима та бажанням змінювати суспільство на краще. Яким способом? Читайте три невеликі історії з уст трьох луцьких фрішників та фрішниці.

Уляна Кашепа, голова Луцького осередку ФРІ.

Чому ми організували цю акцію? Для Луцької ФРІ це була перша така подія. І я особисто відчула обов’язок долучитися до неї, тому що ми раніше нічого такого не робили. Наша організація зросла і ми готові братися за більш відповідальні заходи, такі як проведення правозахисних акцій.

Ми показали, що молодь не обов’язково гучним і «крикливим» способом може показувати свою думку. Нехай нас було небагато, але ми показуємо сектор свідомої молоді, яка в курсі того, що відбувається в країні і яка бачить, що з цим треба щось робити. Ми не будемо про це кричати чи вимагати якихось критичних і радикальних рішень. Але ми будемо на власному прикладі доводити, що молодь все завжди чує і бачить і вона не дозволить безкарність залишити невинною.

Леонід Корнієнко, студент із Києва, член Луцького осередку ФРІ

Перш за все я прийшов на акцію, бо останнім часом почав замічати, що поліція покриває своїх людей. Поліція, яка порушує закони і права людей, хоч повинна забезпечувати захист їхніх прав. Методичні порушення, за одним порушенням наступає інше, не робляться ніякі висновки. Винних не затримують, їх стараюся покривати якомога більше. Коли нещодавно на UA:Рівне оприлюднили інформацію про затримання Даші під час мирної акції. Поліціянти старалися показати це як запрошення у відділок. Даша ж навпаки все заперечувала і розказувала, як грубо з нею там поводилися. Тоді ще речник МВС став на захист поліції, а ексголова всеукраїнської ФРІ Михайло Каменєв, перед тим поспілкувавшись з Дашою, захищав її права.

І знову ж ця ситуація з 5-річним Кирилом, якого вбили поліціянти. Зараз ще читаю інформацію, що насправді там було не 2 людини, а 4. Що це був не пістолет, а гвинтівка. Тобто все більше і більше деталей відкривається і мене цікавить, чому ви одразу не визнаєте ваші помилки? Якого дідька поліція працює на захист поліції, а не громадян?

Антон Гніздюк, студент ЛНТУ, член Луцького осередку ФРІ

Як свідомий громадянин своєї держави, вважаю усю цю ситуацію свавіллям поліціянтів. Я прийшов на цю акцію, щоб показати, що активна молодь не може стояти осторонь, коли в державі є закони, що обмежують свободу слова громадян.

Олена Соляник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *