Хто після лучанки Надії Гуменюк – лауреат премії  ім. Лесі Українки

Показати всі

Хто після лучанки Надії Гуменюк – лауреат премії  ім. Лесі Українки

Кабінет міністрів України присудив премію ім. Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за 2016 рік письменниці, заслуженому діячеві мистецтв України Ганні Чубач. Відповідне рішення було прийнято на засіданні Уряду в четвер, 11 травня. Повідомляє «Волинська правда».

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман зачитав цю ухвалу  серед прийнятих урядом на засіданні без обговорення. У номінації  «Літературні твори для дітей та юнацтва» перемогли книги Ганни Чубач «Малюємо, читаємо, пишемо».

У номінації «Художнє оформлення книжок для дітей та юнацтва» переможцем став художник-графік Арсен Джанікьян за художнє оформлення серії книг про Мері Поппінс. У номінації «Кінотвори для дітей та юнацтва» лауреатом премії визнаний художній фільм «Сурмач».

«ВП» нагадує, що лучанка Надія Гуменюк отримала  премію Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки за літературно-мистецькі твори для дітей та юнацтва за  2013 рік  ( книжка «Шуршик В. та інші: Казки з Яринчиного саду»).

Ганна Чубач – автор близько 60 книжок для дорослих і дітей, понад 300 ліричних пісень, музичної абетки «Алфавітні усмішки», композитором якої є Олександр Білаш, музичної казки «Пані Киця» та багатьох ілюстрованих оригінальних абеток. Її вірші вже понад 15 років використовуються як навчальний матеріал у підручниках шкіл України. Ганна Чубач – лауреат всеукраїнських літературних премій імені Павла Усенка, Марусі Чурай, С. Гулака-Артемовського та міжнародної премії «Дружба». Вірші поетеси перекладено російською, англійською, німецькою, чеською, болгарською, угорською, монгольською та іншими мовами.

Comments are closed.