Фейк щодо заборони привітання “Слава Україні!” продовжує штучно підтримуватись у ТОПі

- Advertisment -

Фейк щодо заборони привітання “Слава Україні!” продовжує штучно підтримуватись у ТОПі

5 лютого в інтересах досягнення критеріїв, необхідних для набуття Україною членства в Організації Північноатлантичного договору, Верховною Радою було ухвалено Закон “Про визнання таким, що втратив чинність, Закону України “Про Стройовий статут Збройних сил України”, прийняття якого зумовлене необхідністю впровадження стандартів НАТО в усіх сферах військової діяльності. Безперечно, прийняття даного закону є свідченням послідовної політики керівництва держави і українського політикуму у напрямку поглиблення північноатлантичної інтеграції вітчизняних Збройних сил та реформування безпекового сектору держави. Втім далеко не усім даний геополітичний курс України припадає до душі… Річ у тім, що 13 лютого вищеозначена тематика була взята на озброєння низкою сумнівних інформаційних платформ, цілою армією ботів та окремими “лідерами” громадської думки у справі з радикалізації українського суспільства, сіяння сум’яття і недовіри громадськості до очільників країни та їх рішень на геополітичній арені, а також підштовхування народу до чергового соціального вибуху. Зокрема, вирвавши з контексту факт втрати чинності Стройового статуту ЗСУ, авторами інформаційних вкидів тенденційно було зрежисовано чергову “зраду” українського народу з боку українських парламентарів шляхом зміщення акценту у позитивній на перший погляд події щодо поступового приведення українських військ до стандартів НАТО у напрямку звинувачення головнокомандувача та його політсили у відміні привітання військовослужбовців словами “Слава Україні” – “Героям слава”, регламентованої лише однією 84-ою статтею Статуту, який втратив чинність.

Тема “зради” відразу облетіла глобальну мережу і навіть вийшла у ТОП інформаційних вкидів. Але чому дана тема, інформаційна хвиля якої вже давно повинна була піти на спад, ось уже четвертий день поспіль продовжує штучно підігріватися ботами та ноунеймовими Інтернет-ресурсами? Причини можуть бути різними, але чомусь найбільш вірогідною вбачається прагнення замовників даного вкиду у нівелюванні результатів візиту 3 лютого до української столиці Реджепа Ердогана – Президента Турецької Республіки з дев’ятою у світовому рейтингу Армією у світі. І річ тут навіть не у його зверненні до українського війська тим самим “відміненим” привітанням “Слава Україні!”, а швидше у домовленостях, яких було досягнуто у ході двосторонніх зустрічей між очільниками обох держав, та які повинні ще ближче наблизити Україну до НАТО і зміцнити її позиції на геополітичній арені.

Втім необхідно відмітити, що виведення у тренди даного фейку було б неможливим без його щирої підтримки з боку неперебірливого суспільства. Безперечно проблема інформаційно-психологічної вразливості є надзвичайно актуальною для нашої наразі ще недосвідченої Інтернет-аудиторії, готової як губка втягувати у себе будь-які неперевірені, упереджені, тенденційні, а подекуди й вигадані чи вирвані з контексту факти, і сприяти їх подальшому поширенню, у тому числі несвідомому, в українському інформаційному просторі. Особливої актуальності вказана вразливість набуває за умов оприлюднення надзвичайно чутливих для української громадськості новин, які стосуються долі України, її територіальної цілісності і недоторканості, суверенітету і незалежності, самобутності і безпеки. Відтак миттєве реагування на подібного роду контент, навіть вигаданий, агресивними випадами у бік назначених авторами фейків “ворогів” (ким би вони не були) є абсолютно очікуваною реакцією для народу, проти якого ведеться неоголошена війна, а його земля продовжує окроплюватись кров’ю її захисників. Утім і 5 років інформаційної війни проти України вже повинні були б навчити наших громадян бути більше перебірливими і прискіпливими до контенту, перевіряти його на предмет правдивості і неупередженості, повноти та актуальності.

Варте уваги ПОВ'ЯЗАНІ
Рекомендовано Вам