До Дня захисника України у Луцьку відбулася літературно-мистецька імпреза (ФОТО)

Показати всі

До Дня захисника України у Луцьку відбулася літературно-мистецька імпреза (ФОТО)

“Слово і пісня – зброя нескорених”, – під такою назвою відбулася 9 жовтня у Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олени Пчілки зустріч із воїнами – учасниками АТО/ООС. Захід був приурочений до Дня захисника України, який відзначатиметься 14 жовтня.

На зустріч із бійцями запросили вихованців Волинського обласного ліцею із посиленою військово-фізичною підготовкою ім. Героїв Небесної Сотні.

Захід по-суті був своєрідною літературно-мистецькою імпрезою, оскільки його учасники – воїни АТО/ООС лучани Юрій Щербик, Валерій Гнатюк та Олександр Павшук пишуть власні вірші, Валерій Гнатюк та Олександр Павшук успішно реалізують свій літературний талант у прозовому слові, а Юрій Щербик ще й чудово грає на гітарі, під акомпенемент якої виконує власні поетичні твори.

Кожен із них розповів свою невеличку історію – історію того, як вони, в час коли на землю України прийшла війна, вирушили на її захист.

Свою розповідь Валерій Гнатюк та Олександр Павшук  супроводжували декламацією власних віршів та прозових творів.

Варто зауважити, що Валерій Гнатюк є головою та співзасновником літературно-мистецького об’єднання “Без меж”, та членом ліги українських письменників імені Павла Чубинського, а також дипломантом ІІІ Всеукраїнського конкурсу ім. Леся Мартовича (2016 р.).  У його творчому доробку є вже багато поезій, есе та новел.

Кілька рядків зі свого власного роману-фентезі “Дзеркало” зачитав і Олександр Павшук.  У цьому уривку він висловив увесь той жах, який приносить війна.

“І тому моїм щирим бажанням є те, щоби ця війна, яка точиться на сході нашої Батьківщини чим швидше закінчилася. Звісно, закінчилася нашою перемогою, але закінчилася. І щоби тут, на цьому стенді, де ми бачимо фото лучан – Героїв, що віддали своє життя за Україну, більше фотографій не з’являлося”, – зауважив Олександр Павшук.

А поет-пісняр, автор та виконавець власних творів Юрій Щербик підбадьорив присутніх своїми ліричними піснями, перша з яких – “Що на Волині все найкраще” вже встигла полюбитися краянам.

Він також розповів і про те, яке тепло і підбадьорення приносили у зоні бойових дій надіслані українськими дітьми “Листи до солдата” та малюнки.

Варто зауважити, що Юрій Щербик вже видав три збірки своїх творів – “Небо Донбасу”, “На лінії невидимих фронтів”, та “Рано жити майбутнім”. Остання збірка побачила світ зовсім нещодавно – у 2018 році.

А завершилася зустріч хвилиною мовчання, якою присутні вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя за Україну та молитвою за наш рідний край.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *