День шахтаря 2019: привітання, листівки, історія свята

Показати всі

День шахтаря 2019: привітання, листівки, історія свята

У неділю, 25 серпня, в Україні відзначають День шахтаря. Свято на честь працівників гірничопромисловій галузі щорічно відзначають в останню неділю серпня, тому його дата змінюється. Разом з українцями свій професійний день відзначають шахтарі в Росії, Білорусі, Казахстані, Киргизстані, Узбекистані та Естонії.

Скільки років святові

Цього року свято відзначають 71 рік. Вперше День шахтаря відсвяткували в 1948 році на честь рекордсмена вуглевидобутку Олексія Стаханова, який 31 серпня 1935 року видобув 102 тонни вугілля за одну зміну, майже в 15 разів перевищивши норму.

В незалежній Україні День шахтаря затвердив президент України Леонід Кравчук.

Як відзначають свято

На Донбасі свято нерідко збігається з днем ​​міста – Донецька, Горлівки, Макіївки, Добропілля, Шахтарська, Чистяково (колишній Торез). У цей день прийнято згадувати про загиблих шахтарів, до їх могил приносять квіти. Увечері влаштовують концерти, салюти.

Втім, в даний час десятки шахт знаходяться на стадії закриття. Борги по зарплаті перед шахтарями вже перевалили за 400 млн гривень, а в цьому році їх обіцяли погасити тільки на 25%. Про це говорили під час засідання Кабміну 14 серпня.

Професія шахтаря – одна з найбільш смертельних в Україні через часті аварії на шахтах, вугільного пилу і вибухи метану. Вугільні шахти територіально знаходяться на Донбасі, в Дніпропетровській і Львівській областях. У країні 75% вуглевидобувних підприємств є небезпечними.

ЧИТАТИ ТАКОЖ: Сьогодні волиняни відзначають День шахтаря: програма святкових заходів у Нововолинську

Привітання та листівки з Днем шахтаря

Картинки по запросу день шахтаря листівку

Картинки по запросу день шахтаря листівкуКартинки по запросу день шахтаря листівкуКартинки по запросу день шахтаря листівку

Картинки по запросу день шахтаря листівка українськоюКартинки по запросу день шахтаря листівка українською

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *