Чому Президент Польщі вирішив приїхати в Україну?

Показати всі

Чому Президент Польщі вирішив приїхати в Україну?

Наприкінці року Президент Польщі Анджей Дуда відвідає Харків.  Про це написав глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський у газеті  «Rzeczpospolita» (посилаємося на версію  Укрінформу). Під час візиту зверне увагу на агресивну роль Росії в Україні та наголосить на допомозі Варшави для Києва у відновленні зруйнованої інфраструктури на сході країни.

«Політичний сезон увінчає візит Президента РП Анджея Дуди до Харкова. Польща підтвердить свою позицію у справі порушення Росією ключових норм міжнародного права, а також участі (Польщі,  – ред.) у відновленні регіонів України, знищених через збройну агресію», – написав Ващиковський.

Він підкреслив, що Польща є серед країн, які переконані, що «міжнародна спільнота має протидіяти збройному порушенню міжнародного ладу, незважаючи на відчутні втрати від цього для Польщі, зокрема для польських підприємців».

Глава МЗС Польщі підкреслив, що агресія Росії переконала Варшаву не лише у зміцненні власної обороноздатності як члена НАТО, а й у потребі «постійного захисту права України вільно обирати шлях розвитку і міжнародні союзи».

Ващиковський нагадав у статті, що Польща під час саміту НАТО в липні 2016 року ініціювала переговорну платформу НАТО-Україна щодо протидії гібридним загрозам. Він поінформував, що незабаром, у жовтні, у Варшаві за ініціативою МЗС РП і Бюро нацбезпеки Польщі відбудеться перший семінар у рамках цієї ініціативи.  «Ми підтримуємо Київ у рамках усіх союзницьких програм допомоги для партнерів», – наголосив Ващиковський.

Він уточнив, що йдеться про важливу роль Польщі, поряд із Чехією та Нідерландами, в трастовому фонді щодо реформи в системі логістики і стандартизації української армії, у трастовому фонді щодо реформування систем управління і зв’язку. Крім того, йдеться про допомогу Польщі у навчаннях українських військовослужбовців, підтримку у рамках програм DEEP (реформування військової освіти), PDP (стажування для цивільних працівників армії), Building Integrity (подолання корупції в оборонному секторі). «Польща зацікавлена у ширшому застосуванні спільної польсько-литовсько-української бригади ЛитПолУкрбриг», – констатував міністр.

Ващиковський нагадав, що Польща з 1 січня буде непостійним членом Радбезу ООН.«У цій ролі ми бачимо шанс і обов’язок наполягати на відновленні у нашому регіоні поваги до таких норм міжнародного права, як непорушність кордонів, суверенітет країн, відмова від військової сили і шантажу, а також від застосування сили для вирішення міждержавних суперечок», – написав Ващиковський.

Він запевнив, що у цьому дусі Польща долучатиметься до роботи щодо створення миротворчої місії ООН в Україні.

 

Comments are closed.