Cитуація, в якій опинилася Україна, – шок

У Польщі пояснили, чому знущалися з українців
12.01.2018
Через термінали ПриватБанку волиняни купили товарів майже на 2 мільярди
12.01.2018
Показати всі

Cитуація, в якій опинилася Україна, – шок

На Донбасі йде війна. Наголошуючи на цьому в «National Review» (пропонуємо версію «Голосу Америки»), експерти висловлюються щодо того, як США та ЄС можуть допомогти Україні.

Передовсім у «Голосі Америки» нагадують, що наприкінці 2017 року «Білий дім схвалив поставки Україні снайперських гвинтівок та антитанкових систем Javelin – дві угоди, які становлять найбільший продаж летальної військової техніки Києву з 2014 року. Таке рішення адміністрації Трампа знаменує найдраматичнішу зміну в політиці США з часу анексії Росією українського Криму і початку підтримки Кремлем сепаратистського повстання в Донецькій та Луганській областях».

Однак експерти Джеймс Барнетт та Алекс Тайтас у статті, опублікованій у виданні «National Review» переконані, що «ці окремі дії навряд чи суттєво допоможуть Україні захистити свій суверенітет. Сміливіші дії з боку США та їх союзників у НАТО і Євросоюзі необхідні для реального шансу вирішення замороженого конфлікту на сході України та стримування Москви від подальшої агресії в регіоні». На їхню думку, «невтішну ситуацію, в якій сьогодні опинилася Україна, можна – великою мірою – пояснити шоком і відтак
обережністю, з якою відреагували адміністрація Обами та європейських урядів, коли розпочалася агресія Росії у 2014 році. Дії Путіна кинули виклик переконанням серед західної еліти, що в Європі 21-го століття загарбання території сусідньої країни не стоїть на порядку денному. Побоюючись задіяння у геополітичне змагання, якого вони не сподівалися, і перебільшуючи спроможності Росії, західні лідери скромно і неефективно відповіли на імперіалістичні амбіції Путіна».

Експерти констатують, що «на появу російських «зелених чоловічків» у Криму Захід відповів словесними осудами та санкціями. Хоча санкції завдали шкоди оборонній промисловості та банкам, вони виявилися недостатніми, аби стримувати Росію. Всього через кілька тижнів після анексії Криму, Росія підбурювала етнічних росіян у Донецьку та Луганську до повстання, остаточно відправивши туди спецсили, артилерію та танки для участі в боях з українськими військовими».

Загалом, підсумовують Джейсон Барнетт та Алекс Тайтас у статті, опублікованій у виданні «National Review», «ми змарнували стільки дорогоцінного часу на несміливі відповіді на один із найбільш кричущих актів військової агресії у 21-у столітті. Вашингтон зробив перший крок, сигналізуючи новоздобуту підтримку суверенітету та демократії України, проте залишилося ще чимало роботи, щоб засвідчити щирість нашого зобов’язання українській справі».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *