Біля Волинської ОДА – молитовне стояння вірних УПЦ (ФОТО)

Показати всі

Біля Волинської ОДА – молитовне стояння вірних УПЦ (ФОТО)

На Київському майдані навпроти приміщення Волинської облдержадміністрації відбувається Молебень за мир в Україні та молитовне стояння проти прийняття законопроектів № 4128 та № 4511, які планують ухвалити у Верховній Раді цього дня. Про це повідомляє «Волинська правда»

Аналогічні заходи тривають по всій Україні, а у місті Києві під стнами Верховної Ради молитовне стояння звершують близько десяти тисяч вірян УПЦ .

У Луцьку під стінами ВОДА моляться більше 200 священнослужителів та більш ніж півтисячі віруючих УПЦ Волині.

На думку священнокерівництва, кліриків та віруючих УПЦ ухвалення законопроектів № 4128 та № 4511, повністю знівелює задеклароване Конституцією України право громадян на свободу віросповідання, узаконюючи втручання чиновників у життя церковних громад.

«Дорогі отці, брати і сестри.Щиросердечно вітаю вас із продожвенням святкування Світлого Воскресіння Христового – Пасхи. І ми сьогодні зібралися на це місце щоб помолитися і попросити милосердя Божого, щоби Господь прихилив небо до землі і подарував нам мир. «Де двоє чи троє зібрані в Ім’я Моє, там і Я посеред них», – каже Господь. І ми зібралися тут не удвох і не втрьох щоби просити благодаті Святого Духа, яка б наповнила наші серця любов’ю. І ми запрошуємо усіх єдиними устами і єдиним серцем просити Господа, щоби Він подарував нам мир», – сказав перед початком Молебню секретар Волинської єпархії УПЦ протоієрей Миколай Бондарук.

В часі молитви лунають Акафісти до Ісуса Найсолодшого, Пресвятої Богородиці, святителя Миколая, інші Акафісти та церковні піснеспіви.

«Церква має свої інститути і керується своїми правилами. Держава, відповідно керується своїми. Церква не намагається керувати державою, і так само держава не повинна керувати Церквою. Кожен має діяти згідно Конституції, і коли Конституція порушується, то це – неправильно», – зауважив, у коментарі «ВП» учасник молитовного стояння мешканець села Гута Боровенська Камінь-Каширського району Іван Смітюх.

«Нині ми переживаємо такий радісний час – час святкування Христового Воскресіння Але водночас, відбуваються і неприємні речі. Тому ми просимо Бога, щоби був мир. Хочеться щоб було просто мирно», – сказала лучанка Тетяна Мазурак.

3 Comments

  1. Avatar Знаючий сказав:

    нам треба помісна єдина церква. бо то толку не буде

  2. Avatar Медведєв сказав:

    Молитовно стояв Смітюх – той, що закликав: “Путін приходь”? Чи це його брат?

    • Гріх ображати людину навіть її не знаючи. Про таких як “Медведєв” ще у Х ст. до Р.Х цар і псалмоспівець Давид у 5-му псалмі написав “серце їх суєтно і язики своїми льщяху”