Батьки зі Стобихівки зустрілись із міністром освіти та науки

Показати всі

Батьки зі Стобихівки зустрілись із міністром освіти та науки

Жителі села Стобихівка Камінь-Каширського району, у якому батьки не пускають дітей в школу через неналежний стан будівлі, поїхали вирішувати проблему до Верховної Ради та Офісу Президента.

Так, цьогоріч 1-го вересня до місцевої школи не пішло 263 дитини. Батьки кажуть, що їхні діти не вчитимуться доти, поки в селі не почнуть зводити нову школу, на початок будівництва якої чекають вже багато років.

“Старе приміщення школи розраховане лише на 70-80 учнів, наразі тут навчається понад 260 дітей. Тобто треба або запроваджувати навчальний процес у три зміни (аж до темної пори доби), або шукати додаткове приміщення. Уже в планах є навіть тимчасово облаштувати якусь хатину в селі під навчальне приміщення”, – каже голова Стобихівської сільради Валерій Сухацький.

З його слів, перший проект будівництва, вартістю 60 млн гривень, почали розробляти ще у 2003-му році. Він був розрахований на комплекс школа-дитсадочок. Пізніше його, на вимогу відповідних структур, переробили й удосконалили, але й він не підійшов, бо “був задорогий” (80 млн гривень).

Тепер вже розробили другий проект будівництва вартістю 120 млн гривень. Обіцяли співфінансування з обласного та районного бюджету. Батьки зібрали суму, яка від них вимагалась по співфінансуванню, — понад пів мільйона гривень.

У січні 2019 року оголосили тендер на будівництво нової школи. Тендер пройшов, вже навіть є підписаний договір з підрядником,  який виконуватиме роботи. Всі процедури пройдені. Уряд затвердив визначену суму. Тепер просто очікують фінансування.  Однак, як розповів очільник громади,  кошти затримали, бо нібито “перевіряють корупційну складову”.

“Вже у серпні цього року мали б розпочати будівництво. Але нема відповідної суми для авансу — фірма не виконує роботу. Блоки завезли ще минулого року перед виборами, так вони і лежать понині”, — зауважив Валерій Петрович.

Батьки ж налаштовані діяти рішуче: поїхали вирішувати проблему до Верховної Ради та Офісу Президента.

Як повідомив голова батьківського комітету школи Сергій Сухацький, 10-го вересня разом з ним до Києва під стіни парламенту прибуло 30 батьків. На другу добу, 11-го серпня, до активістів таки вийшла та провела зустріч міністр освіти і науки України Ганна Новосад. Вона пообіцяла взяти питання на розгляд та особистий контроль. В Офісі Президента батьки зареєстрували відповідне звернення.

Скільки часу батьки ще перебуватимуть біля Верховної Ради та Офісу Президента — поки ще не вирішили.

За словами директора Стобихівської школи Юлії Сущ, наразі приміщення освітнього закладу закрите, ключі зникли у невідомому напрямі. Проте заяв в поліцію з цього приводу не писала. Вчителі приходять на роботу на територію школи, де на лавочках розглядають методичні рекомендації, узгоджують навчальні плани тощо. Жодного учня станом на 11-те вересня до школи не прийшло.

“2-го вересня подавали інформацію до Камінь-Каширського відділу освіти, молоді та спорту, що у нас не розпочався навчальний процес. Нам відповіли, щоб ми провели бесіди з батьками щодо різних навчальних форм, зокрема й індивідуальної. Однак звернень з проханням індивідуально навчатися не надходило”, – зауважила директорка.

Нагадаємо, протестують батьки у Стобихівці не вперше. Торік діти не ходили до школи впродовж двох місяців. За це тридцять селян навіть судили за невиконання батьківських обов’язків. Щоправда, вони домоглися скасування усіх штрафів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *