Боротьба за «Пролісок»: колектив санаторію просить захисту у начальника поліції, прокурора та голови ОДА

Показати всі

Боротьба за «Пролісок»: колектив санаторію просить захисту у начальника поліції, прокурора та голови ОДА

Працівники комунального підприємства «Санаторій матері та дитини «Пролісок» продовжують висловлювати свій спротив тим, хто хоче повпливати на роботу оздоровниці, про яку добре відгукуються як відпочивальники з різних куточків України, так і з-за кордону.

Як відомо, на крайній сесії обласної ради у вересні депутати не підтримали проект рішення про продовження контракту багаторічному директору санаторію Валентині Касарді, яка разом зі своєю командою вдихнула життя у аварійний піонертабір і зробила з нього сучасний комфортабельний заклад європейського рівня. Після цього в облраді ініціювали створення комісії, яка б мала зробити перевірку всіх комунальних підприємств області, але чомусь розпочала перевірку саме з «Проліску», не дивлячись на те, що на території Волині є й інші заклади, яким така перевірка не завадила б.

Члени колективу санаторію неодноразово зазначали, що така незрозуміла ситуація дуже заважає звичному, налагодженому ритму роботи оздоровниці. У понеділок, 29 жовтня працівники зібрали збори, під час яких заявили про свою позицію та вирішили звернутися до голови Волинської ОДА Олександра Савченка, Начальника Головного управління Національної поліції у Волинській області Петра Шпиги та прокурора Волинської області Віктора Швидкого, щоб ті посприяли справедливому вирішенню ситуації щодо санаторію. Також працівники «Проліску» вирішили надіслати звернення до голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці.

Перед тим, як зайти до актової зали, працівники санаторію реєстрували свою присутність на зборах – до залу прийшло 104 працівники різних структурних підрозділів закладу.

На початку зборів колектив визначив головуючого, ним став виконувач обов’язків директора санаторію, заступник директора з медичної частини Леонід Оксенюк. Також вибрали й членів та секретаря лічильної комісії. За пропозицією когось із зали, до складу комісії вибрали по одній людині від кожного підрозділу санаторію. Так, господарську частину в комісії представляв Сергій Парфенюк, харчоблок – Ольга Орендарчук, а медичну частину – Ольга Міщанчук. Секретарем обрали Інну Шевчук.

Після вирішення «організаційних» питань, Леонід Оксенюк зачитав колективу запропонований текст звернення до вищезгаданих адресатів, де коротко описувалася історія із санаторієм.

У «посланні» йшлося про те, що санаторій матері та дитини «Пролісок», який щороку приймає до 4 тисяч клієнтів, є зразковим лікувально-профілактичним закладом ендокринологічного та гастроентерологічного профілю для дітей та дорослих. Крім цього, у закладі лікуються та оздоровлюються люди із проблемами опорно-рухового апарату, ендокринної та нервової систем, захворюваннями органів дихання та травлення, ліквідатори аварії на ЧАЕС, учасники АТО та ООС, а також інші категорії населення.

Серед «родзинок», які приваблюють клієнтів санаторію – потужна лікувальна та діагностична база, власне джерело унікальної мінеральної води, водолікувальний корпус та термальний басейн з мінеральною водою. Крім того, заклад є потужним наповнювачем бюджетів всіх рівнів.

«Завдяки прибуткам, отриманим здравницею, у бюджети всіх рівнів лише за 9 місяців 2018 року відраховано 3 492 302, 3 грн, з яких: ПДФО 932801,50 грн.; податок на прибуток – 373299 грн.; акциз – 13007 грн.; ПДВ 572246 грн.; земельний податок – 12560,91 грн.; податок на нерухоме майно – 360733,64 грн.; за користування надрами 5160 грн.; за спеціальне водокористування 6408,91 грн.; військовий збір – 79930,12 грн.; ЄСВ – 1136155,22 грн», – йдеться у тексті звернення.

Згадали у своєму зверненні і про високі оцінки та захоплення роботою санаторію голови Волиньради Ігоря Палиці, який у 2015 році на відкритті водолікувального комплексу обіцяв зробити все для того, щоб територія біля озера була передана комунальному підприємству, що сприяло б розвитку та розбудові оздоровниці. Проте згодом депутати облради не підтримали ініціативу Валентини Касарди про надання території санаторію матері та дитини «Пролісок» статусу курортної зони. Також обранцям волинської громади не сподобався проект розширення пляжної зони і облаштування велодоріжок, побудови оглядових майданчиків, ремонт дороги від Грем’ячого. Санаторію довелося за власні кошти впорядковувати пляжну зону.

Згодом, замість обіцяної підтримки Валентина Іванівна отримала безпідставні звинувачення в продажі алкоголю без акцизу на території  санаторію, після чого були ініційовані засідання відповідних депутатських комісій та позапланові перевірки санаторію. Саме на засіданні комісії, один з депутатів, чи то ненароком, чи спеціально сказав, що санаторії, які перебувають у власності комунальної громади, давно повинні бути приватизовані. Через півроку директора КП «Санаторій матері та дитини «Пролісок» почали звинувачувати у тому, що на території закладу незаконно функціонують 13 котеджів, від яких підприємство отримує нібито мільйонні прибутки. Але ЗМІ, які поширили таку «сенсацію», трішки перебільшили, бо ж насправді, «котеджами» є тимчасові споруди площею 12 квадратних метрів. Поселення в цих будиночках можливе тільки влітку.

Після того, на сесії обласної ради вирішували питання про продовження контракту із Валентиною Касардою, однак він не набрав необхідної кількості голосів. Далі обласна рада трішки «відійшла» від процедури  і не приймала рішення про звільнення Валентини Касарди із займаної посади, хоча ця вимога прямо передбачена пунктом 4 Положення про порядок призначення та звільнення з посади керівників підприємств, установ, організацій об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, затвердженого рішенням обласної ради від 11.06.2004 № 11/20 (зі змінами).

Натомість облрада утворила ревізійну комісію для перевірки КП «Санаторій матері та дитини «Пролісок» без затвердження положення про неї, яке б чітко визначало обсяг та перелік її повноважень. Однак навіть за відсутності вказаного положення, яке б регламентувало її діяльність, ревізійна комісія почала безпідставно вимагати від санаторію надати їй фінансові, бухгалтерські та інші документи.

Керівництво санаторію надало для представників Волиньради документацію, яку ті вимагали, і нещодавно перевірка, про яку так багато говорили в стінах «білого дому», стартувала. Варто зазначити, що після першого етапу перевірки члени створеної комісії Михайло Імберовський та Ігор Лех не мали жодних претензій до «Проліску».

«Усі вище описані «ініціативи» голови та ряду депутатів Волинської обласної ради свідчать про умисну дестабілізацію роботи КП «Санаторій матері та дитини «Пролісок» та його колективу для створення сприятливих умов для подальшої приватизації санаторію. Вказані безпідставні рішення та процеси створюють перешкоди для належного функціонування санаторію. Результати майже 20-ти річної кропіткої, наполегливої і злагодженої праці колективу та директора санаторію Касарди Валентини Іванівни щодо розбудови санаторію і перетворення його на здравницю європейського рівня можуть бути нівельовані через загарбницькі бажання та інтереси окремих осіб. Просимо не допустити цього», – йшлося у тексті звернення.

Тож, щоб не допустити привласнення результатів багаторічної праці колективу санаторію та усунути передумови та підстави порушення належного функціонування санаторію і відновлення безперешкодного здійснення ним своєї лікувально-профілактичної діяльності, у тексті звернення до голови Волинської ОДА Олександра Савченка було прохання «убезпечити трудовий колектив КП «Санаторій матері та дитини «Пролісок» та його законного керівника Валентину Касарду від незаконних дій голови Волинської облради та її депутатів та припинити незаконне створення умов для подальшої приватизації санаторію».

Схоже звернення підготували і для начальника поліції та прокурора області, тільки тут детальніше зупинилися на порушеннях, які допустила обласна рада. Зокрема, під час створення ревізійної комісії для перевірки «Проліску», не обласна рада не затвердила положення про неї, яке б чітко визначало обсяг та перелік її повноважень.

«Проект Рішення Волинської облради про утворення ревізійної комісії КП «Санаторій матері та дитини «Пролісок» всупереч статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» не було оприлюднено в установленому порядку. Вказане свідчить про порушення процедури створення ревізійної комісії, а отже про нелегітимність цього органу», – йдеться у зверненні до прокурора та начальника поліції.

На думку працівників санаторію, протиправні дії голови обласної ради та ряду депутатів свідчать про зловживання ними владою та службовим становищем і умисну дестабілізацію роботи КП «Санаторій матері та дитини «Пролісок» та його колективу для створення сприятливих умов для подальшої приватизації санаторію та мають ознаки злочинів, передбачених статтями 206, 364 Кримінального кодексу України.

Тож враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 206, 364 Кримінального кодексу України, статтею 214 Кримінального процесуального кодексу України, законами України «Про Національну поліцію», «Про прокуратуру», з метою припинення протидії законній господарській діяльності КП «Санаторій матері та дитини «Пролісок», недопущення подальшого перевищення влади та службових повноважень з боку голови Волинської обласної ради та її депутатів, зупинення привласнення результатів наполегливої праці трудового колективу підприємства, припинення дестабілізації нормальної роботи санаторію і відновлення безперешкодного здійснення ним своєї лікувально-профілактичної діяльності, у зверненні правоохоронців попросили внести відомості про кримінальні правопорушення, передбачені статтями 206, 364 Кримінального кодексу України до Єдиного реєстру досудових розслідувань та забезпечити проведення досудового розслідування цих злочинів і притягнення винних осіб до відповідальності.

У підготованому зверненні до голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці, працівники вимагали в нього припинити дестабілізацію нормальної роботи підприємства, і надати можливість Валентині Касарді та колективу належним чином виконувати свої обов’язки.

Після того, як Леонід Оксенюк ознайомив всіх присутніх на зборах з текстами звернень, він по-простому пояснив ситуацію: «Зрозуміло, що для того, щоб нормально працював санаторій, має бути керівник. Уже практично рік, керівник призначається то на 3 місяці, то на півроку, потім вирішують, що це забагато і планують звільнення і перевірки. Аудит був проведений влітку і дані по аудиту є в майнової комісії, в депутатів обласної ради і це не закрита інформація. Якщо хочуть перевіряти, то хай проводять перевірку, але хай це не  затягують. Санаторій не може так працювати, коли його керівник в підвішеному стані. Депутати хочуть, щоб директор був на короткому повідку і ходив біля ноги, але ж директор не красна дєвіца, щоб подобатись депутатам обласної ради».

Також заступник директора з медичної частини зазначив, що кожен працівник має вирішити для себе, чи хоче він підтримувати ці звернення.

«Голосувати і підтримувати, чи ні – питання кожного. Радянські часи закінчились, коли все було одноголосно. Через це ми й проводимо збори, обрали лічильну комісію. Ви ж, коли ідете на вибори, то ж переживаєте, то так само і тут», – пояснив Оксенюк.

Після цієї фрази зал поринув у хвилинні роздуми, десь з глибини донеслось жіноче: «Переживаємо, бо ж це наша доля».

Згодом колектив підняттям рук голосував за запропоновані тексти звернень. Члени лічильної  комісії після підрахунку повідомили, що практично всі присутні проголосували «За». Зі 104 членів колективу, які були на зборах, утримались від голосування тільки троє.

«Може будуть вас питати, хто кого силою заставляв, хто пальці в двері вставляв, то розкажете, як це було», – пожартувавши зняв напругу Леонід Оксенюк.

Після голосування, кожен член колективу засвідчив свій голос підписом. В числі перших була і головна медсестра Наталія Панчук. Жінка зі сльозами на очах каже, що для неї відстояти санаторій  дуже важливо, бо це – другий дім.

«Я вже працюю тут 20 років. Я тут живу, бо проводжу в «Проліску» більше часу, ніж вдома. Мені воно болить. Надіємося, що ці звернення допоможуть вирішити ситуацію», – каже пані Наталія.

Кілька десятків хвилин працівники відстояли в чергах, щоб поставити свій підпис, показавши  згуртованість та небайдужість до долі оздоровниці.

«Пропустіть мене без черги, бо оладки згорять», – сказала жінка у фартуху, очевидно, працівниця кухні, яка підбігла до столу, коли черга розступилася. Не відриваючи очей від протоколу, жінка впевнено і по-бойовому випалила: «Ми за своїм директором хоч у вогонь, а хоч у воду підемо. І боятися нікого не будемо». Працівниця швиденько поставила свій автограф і побігла до оладків, розвіявши всі сумніви про можливий примус. Ніяких «бо так треба» та «так роблять всі» не було, бо ж інакше, чи стали б люди витрачати свій час, якби вони не переживали за долю закладу, не підтримували багаторічного директора?

Збори трішки підняли дух працівників, повернули віру в те, що все буде добре і вони працюватимуть так, як працювали раніше, без сторонніх впливів та «палок в колеса», отримуватимуть заряди позитиву у вигляді подяк та відгуків задоволених клієнтів і просто будуть робити свою улюблену роботу, не відволікаючись на провокації. Крім того, ці збори були показовими і для недругів закладу, які побачили єдність колективу, а як відомо, сила саме в єдності.

Вже у вівторок, звернення відішлють до адресатів, після реакцій яких ситуація може кардинально змінитися. Тож колектив «Проліску» продовжує надіятися на краще, а журналістська спільнота Волині й надалі стежитиме за подіями, які розгортаються довкола одного з найкращих санаторіїв Західної України.

Андрій Петрушко

        

 

Comments are closed.