Показати всі

25 квітня на Волині та у світі: події, люди

День народження, 25 квітня, відзначають завідувач кардіохірургічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні Андрій Судус, начальник служби у справах дітей Луцької міськради Федір Шульган, доктор економічних наук, професор кафедри менеджменту та маркетингу ЛНТУ Тарас Божидарник.

За церковним календарем 25 квітня вшановують преподобного Василія сповідника. Іменини цього дня святкують також Давиди. Щиро вітаємо!

У народі вважають, що з цього дня стає значно тепліше, земля прогрівається, сохне, тому в народі говорили, що «Василь землю парить». Наші пращури спостерігали за вербою: якщо вона до цього дня розпушилась — сильного холоду уже не буде. З 25 квітня масово вилітають джмелі, літають бджоли. Виходять з нір лисиці.

Серед відомих українців, які народились у цей день, згадуємо Миколу Трублаїні, українського письменника, автор творів для дітей та юнацтва і українських футболістів – Юрія Беня, Олега Гусєва.

25 квітня в історії:

4241 до н.е. – в Древньому Єгипті почали використовувати календар с роком в 365 днів

У 1507 році німецький картограф і географ Мартін Вальдземюллер назвав новий, недавно відкритий континент Америкою на честь Амеріго Веспуччі, дослідника Нового Світу. Вальдземюллер надрукував тисячу примірників карт світу з назвою «Америка» поверх нового континенту.

1719 рік — у Лондоні вийшов друком роман Даніеля Дефо «Життя й дивовижні пригоди Робінзона Крузо».

1792-й — перше застосування у Парижі перед ратушею гільйотини як знаряддя страти.

1826 – в Англії запатентований перший автомобіль із двигуном внутрішнього згоряння

1994 — указом Президента України було створено Національну раду з питань телебачення і радіомовлення.

До уваги читачів: якщо ви хочете привітати близьких чи рідних з Днем народження, надсилайте поздоровлення та фото іменинників на електронну пошту «Волинської правди» ([email protected]).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *