24 липня на Волині та у світі: події, люди

Показати всі

24 липня на Волині та у світі: події, люди

24 липня в історії:

1021 — у Вишгороді освячений храм на вшанування благовірних князів Бориса і Гліба – перших руських святих.

1645 — на російський престол зійшов другий цар із родини Романових – 16-річний Олексій Михайлович.

1701 — у Північній Америці засновано місто Детройт.

1783 — Росія та Грузія підписали Георгіївський трактат, який встановив російський протекторат над Східною Грузією.

1847 — перші колоністи-мормони організували поселення в районі Великого Солоного озера, яке згодом стало містом Солт-Лейк-Сіті.

1911 — американський археолог Хайрем Бінгем відкрив у Перу «втрачене місто» імперії інка Мачу-Пікчу. Це місто було створене як священний притулок правителем інків Пачакутеком за сторіччя до завоювання його імперії, приблизно в 1440 р., і функціонувало до 1532 р., коли після іспанського вторгнення місто було покинуте його мешканцями

1918 — гетьман Павло Скоропадський затвердив закон про загальну військову повинність. У законі підкреслювалося, що військову повинність мусять виконувати в свій час усі громадяни України.

1922 — Ліга Націй затвердила англійський мандат у Палестині та французький – у сучасній Сирії.

1923 — на Лозаннській конференції підписано конвенцію про режим проток.

1940 — Німеччина оголосила про анексію Ельзасу і Лотарингії.

1941 – — у Львові рада сеньйорів проголосила себе Українською національною радою – головною національною організацією, правонаступницею Української національної ради 1918 р. Президентом УНради обраний митрополит Андрей Шептицький, головою – Кость Левицький. Робочим органом ради на території Галичини став Український крайовий комітет (УКК) на чолі з Костем Паньківським.

1945 — на Потсдамській конференції президент США Гаррі Трумен повідомив Сталіну про створення «надзвичайно потужної зброї» – атомної бомби.

1948 — СРСР закрив автомобільне й залізничне сполучення між Західною Німеччиною та Берліном. Відтак західні держави змушені були встановити для сполучення із Західним Берліном повітряний міст (до 30 вересня 1949 р.)

1950 — відбувся перший запуск з мису Канаверал ракети – німецької Фау-2.

1969 — успішним приводненням у Тихому океані завершилася експедиція американських астронавтів на Місяць на космічному кораблі “Аполлон-11”.

1989 — страйк шахтарів: у Кремлі відбулася зустріч голови Ради міністрів СРСР Миколи Рижкова з представниками страйкових комітетів Донбасу. В результаті переговорів було вироблено конкретну програму дій, яка стосувалася всієї вугільної промисловості країни. Протоколи угод між урядовими комісіями і шахтарями вугільних басейнів країни були прийняті до виконання. Враховуючи, що на зустрічі було знайдено взаємоприйнятні рішення, Рижков закликав гірників Донбасу та інших вугільних басейнів припинити страйк і повернутися на робочі місця.

1990 — у Києві біля будинку міської ради вперше підняли синьо-жовтий прапор. Знамено вітав багатотисячний мітинг. Цей день у столиці відзначався як День державного прапора на муніципальному рівні, а в 2004 р. президент Леонід Кучма підписав указ про відзначення Дня державного прапора на загальнодержавному рівні 23 серпня.

1993 — повідомлення Центробанку Росії про припинення використання грошових купюр радянського зразка та їх обмін у

встановлений термін на карбованці нового зразка

2014 —  відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка № 616/2014 Володимира  Гунчика призначено головою Волинської ОДА .

24 липня народились:

1775 — Франсуа Відок, французький вояк,авантюрист, злочинець, який став засновником французької кримінальної поліції.

1802 — Александр Дюма-батько, французький письменник Александр Дюма.

1828 — Микола Чернишевський, російський революційний демократ, літературний критик,письменник.

1860 — Альфонс Муха,  художник-модерніст ,один із найбільш вишуканих майстрів афіші, представник стилю “арт нуво”

24 липня іменини святкують: Аркадій,Олена,Лев,Ольга

24 липня відзначається день пам`яті святої рівноапостольної Ольги. Також у цей день вшановується пам`ять великомучениці Євфимії Всехвальної. У народі цей день називали Єфимії-стожарниці, оскільки цього дня дуже спекотно. Цей день буває грозовим. У цей час починають випадати роси. З давніх часів кінець липня – росяна пора. Ці роси шкідливі для помідорів. Наші пращури помітили, якщо в цей день сонячно, то урожай зернових культур буде хорошим

До уваги читачів: якщо ви хочете привітати близьких чи рідних з Днем народження, надсилайте поздоровлення та фото іменинників на електронну пошту «Волинської правди» ([email protected])

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *