15 травня на Волині та у світі: події, люди

Показати всі

15 травня на Волині та у світі: події, люди

Сьогодні, 15 травня, Всеукраїнський день працівників культури ,Міжнародний день захисту клімату, Міжнародний день сім’ї.

День народження сьогодні відзначають журналіст Святослав Лесюк, колишній директор Волинського обласного центру зайнятості Раїса Кучмук, депутат Волинської облради Борис Бабійчук. Щиро вітаємо!

 

15 травня в історії:  

1648 — Битва між повсталими українськими козаками під керівництвом Богдана Хмельницкого і авангардом військ Речі Посполитої при Жовтих Водах (по 16 травня)

1848 — з цього дня, згідно з законом австрійського цісаря Фердинанда І від 17 квітня 1848, скасовувалися селянські повинності у Галичині (селянська реформа 1848)

1940 — в США в продажу з`явились нейлонові панчохи

1955 — у Відні представники СРСР,США,Великої Британії та Франції уклали Державний договір про відновлення незалежної і демократичної Австрії

15 травня народились:  

1854 — Янніс Психаріс,грецький письменник та мовознавець

1859 — П`єр Кюрі,французький фізик,відкрив радіоактивність,Нобелівський лауреат

1873 — Павло Скоропадський,генерал,гетьман України   1915 — Пол Самуельсон,американський економіст,нобелівський лауреат

1923 — Річард Аведон,американський фотограф

1935 — Радна Сахалтуєв,український художник і кінорежисер-мультиплікатор («Легенда про полум`яне серце»,«Чарівник Ох» і «Каїнові сльози»)

1937 — Мадлен Олбрайт,американський державний діяч,держсекретар США в адміністрації президента Білла Клінтона (перша жінка на цій посаді)

1938 — Абелєва Алла Василівна,українська актриса,заслужена артистка УРСР

1938 — Мірей Дарк,французька акторка,дружина Алена Делона («Високий блондин у чорному черевику»,«Повернення високого блондина»)

1948 — Брайан Іно,колишній учасник Roxy Music,композитор-експериментатор,успішний продюсер

1953 — Майк Олдфілд,знаменитий англійський музикант-мульти- інструменталіст

1965 — Марк Колвілл,бас-гітарист британської групи Tindersticks

 15 травня іменини святкують: Борис, Гліб, Давид, Зоя, Опанас, Роман, Феодул  

15 травня відзначається день пам`яті князів Бориса і Гліба,Сіячів. У цей день починають співати солов`ї,тому його називають “Солов`їним”. Якщо соловей співав заливисто,значить “весна пішла на спад,а літо – на прибуток”. Якщо соловей заспівав на голі дерева,бути неврожаю плодів у садах

До уваги читачів: якщо ви хочете привітати близьких чи рідних з Днем народження,надсилайте поздоровлення та фото іменинників на електронну пошту «Волинської правди» ([email protected]).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *