13 січня на Волині та у світі: події, люди

Показати всі

13 січня на Волині та у світі: події, люди

У ніч з 13 на 14 січня православні українці відзначають Старий Новий рік — Новий рік за юліанським календарем. В XX і XXI століттях припадає на північ між 13 і 14 січня за григоріанським календарем. Вечір напередодні Старого Нового року називається Маланчиним вечором і є традиційно одним з улюблених свят українців. Найважливішою традицією Старого Нового року є посівання. Посівати починають ще з самого ранку до сходу сонця,переважно хлопчики або чоловіки. Є прикмета,що першим в дім цього дня повинен зайти чоловік. Якщо прийде жінка,то це погана прикмета.

День народження сьогодні відзначають колишній начальник управління Держгеокадастру у Волинській області Василь Василенко та заслужена журналістка України Лариса Віліщук. Крім того,сьогодні святкує день народження приватний підприємець Сергій Ковальчук. Щиро вітаємо!

1877 — Мацієвич Левко,український інженер-конструктор,винахідник,політичний діяч; перший український авіатор

1894 — Онацький Євген,провідний діяч Організації Українських Націоналістів,громадський діяч,журналіст і науковець

1924 — Ролан Петі,французький танцівник і хореограф

1969 — Стівен Хендрі,шотландський спортсмен-більярдист,семиразовий чемпіон світу зі снукера

1972 — Щербо Віталій,білоруський гімнаст,шестиразовий переможець Олімпійських ігор (1992)

1977 — Орландо Блум,англійський кіноактор («Володар перснів»,«Пірати Карибського моря»,«Царство небесне»,«Троя».)

13 січня іменини святкують: Меланія,Михайло,Петро

13 січня відзначається день пам’яті преподобної Меланії Римлянки. У народі називають цей день “Щедрий вечір”. Погода кожного наступного дня відповідала погоді кожного з дванадцяти місяців. Якщо вночі був південний вітер,то рік очікували спекотний і урожайний. Західний вітер передвіщав хороші надої та достаток риби,а східний — рясний урожай фруктів. Якщо помічали на вікнах лід,то розраховували на достаток меду. З цього часу день збільшується на годину

До уваги читачів: якщо ви хочете привітати близьких чи рідних з Днем народження,надсилайте поздоровлення та фото іменинників на електронну пошту «Волинської правди» ([email protected]).

Comments are closed.