Показати всі

Як у Луцьку Масляну святкували (ФОТО)

“Недільна школа – це свято для нас”, – у правдивості цих слів міг переконатися кожен, хто у неділю, 11 лютого, завітав на подвір’я Волинської духовної семінарії УПЦ, де щонеділі відбуваються заняття недільної школи при Свято-Покровському кафедральному храмі. Тут, в рамках дитячого заходу “Ключі у Великий піст”, для вихованців цього навчального закладу влаштували різноманітні ігри та забави.

Ця неділя, яка, в церковній традиції називається М’ясопусною, є передостанньою з чотирьох підготовчих неділь до Великого посту, і цього дня Православна Церква нагадує вірним про майбутній Страшний суд Христовий. Також у М’ясопусну неділю востаннє церковний устав дозволяє вживати м’ясну їжу, а за нею слідує так звана “Сирна” седмиця, відома в народі також як Масляна.

Цього тижня, перед початком суворого періоду Великого посту прийнято влаштовувати допустимі для православних християн розваги. Отож, педагоги недільної школи при Свято-Покровському кафедральному храмі вирішили вже М’ясопусної неділі організувати веселощі для учнів. Варто зауважити, що навчальний процес у недільній школі поєднує навчання юних вірян Закону Божому та організацію для дітей змістовного дозвілля.

Вихователі вирішили, за тиждень до початку Великого посту, дати їм можливість повеселитися, разом із тим нагадавши, що вже незабаром наступить період посту, покаяння та посиленої молитви. Розпочалося дійство зі спільного виконання гімну недільної школи, після чого із вітальним словом до учнів та їх батьків звернувся директор недільної школи при Свято-Покровському кафедральному храмі ієромонах Ілля (Вишневський).

“Я щиро бажаю вам сьогодні добре повеселитися, а також вже починати готувати себе до Великого посту. Любіть Бога, виконуйте Його заповіді, слухайте батьків, і продовжуйте навчання у нашій недільній школі, читайте гарні книжки та знаходьте нових хороших друзів”, – побажав отець Ілля.

“Ми назвали наш захід “Ключі у Великий піст” для того, щоби ви побачили різницю між способом життя до Великого посту, коли можна розважитися, повеселитися, і часом Великого посту, який є періодом, коли ми у деяких речах себе обмежуємо. Адже Великий піст є часом самозаглиблення і аскези, часом покаяння і особливої молитви”, – зауважив духівник недільної школи при Свято-Покровському кафедральному храмі священик Павло Чамахуд.

Вчителями недільної школи при Свято-Покровському кафедральному храмі є, здебільшого, студенти ВДС та православна молодь Луцька. Під керівництвом ієромонаха Іллі (Вишневського) та священика Павла Чамахуда, ці хлопці та дівчата із задоволенням присвячують частину вільного від навчання і роботи часу не лише самим заняттям у недільній школі, але й організації для учнів оригінальних цікавих заходів. Це ж відбулося і цього разу, отож сумувати дітлахам не довелося.

На початку їм показали дотепну виставу “Троє поросят”, а по тому діти могли досхочу погратися та порозважатися.

У своєрідному тирі, вони могли позмагатися у влучності, також можна було поблукати у “лабіринті дружби”, сфотографуватися у “фото-зоні”, та спробувати свої сили у перетягуванні канату. Завдяки зимовій погоді дітлахи могли покататися з гірки та пограти у сніжки, покататися на санчатах, та навіть спробувати взяти штурмом снігову фортецю.

Не обійшлося і без частування – усі присутні мали можливість спробувати справжній козацький куліш та поласувати млинцями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *